Dünyanın ilk çift ekranlı telefonu!

Android işletim sistemiyle gelen Kyocera Echo dünyada bir ilk olacak.

Daha önceden üreteceği cihaz hakkında “sektörde bir ilk olacak” diyerek iddialı bir söz veren Sprint, verdiği sözü tutarak dünyanın ilk çift ekranlı Android telefonuna imzasını attı.

Kyocera ve Sprint işbirliğinin ürünü olan “Echo” adındaki bu benzersiz telefon, 480 x 800 çözünürlükte iki adet dokunmatik ekrana sahip.

Piyasaya çıkardığı bu ürünle birçok patenti elinde bulunduran firma, iki ayrı ekranı sıvı metal bir menteşeyle birbirine bağlamış. Sürgü sistemiyle ekranı açıldığında dizüstü benzeri bir görüntü oluşturan Echo, internette gezinme, e-posta, mesaj yazma gibi 7 hizmeti çift ekran vasıtasıyla gerçekleştirebiliyor.

Çift ekranı olmasına rağmen, üçüncü parti uygulamalarda iki ekran kullanılmasına destek vermeyen Echo, ayrıca bir ekrandan mesaj yazarken diğer ekrandan video izleme gibi bir hizmet de vermiyor. Yani kullanım alanına bağlı olarak çift ekran, genişleyerek tek ekran haline geliyor.

Android 2.2 işletim sistemiyle çalışan Echo, firmanın ikinci nesil ürünü olan 1 GHz’lik Snapdragon işlemcisini kullanıyor. Ayrıca 5 megapiksellik bir kameraya sahip olan cihaz, 720p video çekebiliyor.

Pil ömrü konusunda net bir bilgi verilmeyen Echo, önümüzdeki aylarda ABD’de anlaşmalı olarak 199 dolardan satışa çıkacak.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.