Dünyanın en ince akıllısı: Huawei Ascend P6 Duyuruldu

huawei-ascend-p6

Dünyanın en ince akıllı cep telefonu olan Huawei Ascend P6, Android altyapısıyla çalışan sadece 6,18 milimetre kalınlığıyla şuanda en ince telefon ünvanı olmayı başarıyor. Arka kamerası 5 megapiksel olan Ascend P6’la “yüksek çözünürlüklü” otoportreler çekmek mümkün.

 

Firma bu cep telefonunun “mucizeler” yaratacağına inandıklarını söyledi.

 

Uzmanların Huawei Ascend P6’nın tasarımını “ezilmiş iPhone” a benzetiyorlar. Cihazın 4G ağları desteklememesi satışları düşüreceği tahmin edilmekte.

 

CCS Insight araştırma danışmanlık şirketi yöneticisi Ben Wood, telefonun Londra’daki tanıtımında, “Hiç kuşkusuz tasarımı, parçaları ve kalitesiyle Huawei’nin bugüne kadar tanıttığı en etkileyici telefon.” dedi.

 

Geride bıraktığımız 18 ayda Çinli imalatçıların rekabet gücü yüksek cep telefonları yapma konusundaki gayretlerine şahit olduk ve bu gelişme bugüne kadar yapılanların en iyisi. Ancak cihazın 3G olması belli ki onu oldukça ince ve ucuza mal etmek için verilen bir taviz olmuş.

 

En ince cep telefonu

Huawei, bu telefon için dünyanın en ince devre kartını ürettiklerini belirtiyor.

 

4,7 inç boyutlarında ekranı olan Huawei Ascend P6, HTC’in one modelinden 3 mm. daha ince.

 

Cihazın iPhone 5 ve dünyanın en ince telefonu olduğu iddia edilen Alcatel One Idol Ultra’dan kısmen ince daha ince olduğu, fakat 120 gram ağırlığıyla her iki telefondan biraz daha ağır olduğu söyleniyor.

 

Cihazda Huawei’nin kendi yapımı olan otomatik yüz tanıma sistemi ve otoportre çekim özelliği, kişiye özel kullanıcı arayüzü daha ayrıcalıklı hale getiriyor.

 

Huawei Ascend P6’ın diğer teknik özellikleri:

  • Android’in en son sürümü 4.2.2,
  • 8 megapiksel arka kamera,
  • 8 GB dahili hafıza (32 GB’a kadar microSD hafıza kartı ile artırılabilir).
  • Huawei tarafından geliştirilen 1.5 GHz dört çekirdekli mobil işlemci,
  • Çeşitli enerji koruma teknolojileriyle % 30’a varan enerji tasarrufu.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: