Nokia Lumia 620 Özellikleri ve Fiyatı (Turkcell Kampanyası)

Nokia Lumia 620
Nokia Lumia 620

Nokia‘nın yeni nesil windows phone cep telefonu serisinin en son çıkanı Lumia 620 Türkiye’ye geldi ve GMS operatörlerinin kontratlı fiyatları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.Bu fiyatlara geçmeden önce Lumia 620’nin özelliklerine birlikte göz atalım.

Donanım

Cihazda 1 GHz hızında Snapdragon S4 çift çekirdekli bir mobil işlemci bulunuyor.Bunun yanında Bluetooth 3.0, Wi-fi, 3G, NFC, çift taşıyıcılı Nokia Express internet teknolojisi, microSD kart ile genişletilebilir hafıza.Hatırlatmakta fayda var Bu telefonda kablosuz şarj özelliği yok.

 

Tasarım/Ekran

Lumia 620, 3,8 inç boyutlarında şeffaf siyah dokunmatik LCD bir ekrana sahip (Kapasitif ve 16,7 M renk).ortam ışığı sensörüyle ekran ışığını otomatik kendisi ayarlayabiliyor.Bunun yanında cihazın fiziksel tuşları da bulunuyor bunlar; Açma/Kapatma Tuşu, Windows Başlatma, Ses tuşları ve kamera tuşu.

 

İşletim Sistemi

Bu ürünün işletim sistemi Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone 8 adlı mobil işletim sistemidir.İşletim sistemi Windows Phone olunca haliyle ofis programları da hazır olarak cihazla birlikte geliyor (Word, Excel, Power Point).Nokia bu telefonunda oyun severleri de unutmadı X-Box Live Hub uygulamasıyla oyun konsolu tadında oyun oyanayabilecekler.

 

Kamera

Orta sınıf cep telefonu olduğu için bir üst seviyesindeki Lumia 920’nin kamerası kadar iyi olmasa da fena sayılmaz.5 megapiksel kamera bulunan Lumia 620’nin LED flash ile kamerası güçlendirilmiş.Ön tarafındaki kamerası standart VGA bir kamera.

 

Batarya

Lumia 620’nin bataryası 1300 mAh gücünde bu ne anlama geliyor? 9,9 saate kadar konuşma (3G), 330 saate kadar bekleme (3G), 61 saatte müzik çalabiliyor (Bu veriler Nokia’ya aittir).

Şimdi gelelim Turkcell’in bu cihaz için aboneleri için yaptığı kontratlı kampanyasına.Turkcell Nokia Lumia 620 için 24 aylık bir taahhüt için 17 TL cihaz bedeli ek seçecekleri herhangi bir tarife üzerinden bu cihaza sahip olabilecekler.Tarifeler aşağıdaki resimdedir.

Turkcell'in Nokia lumia 620 için yaptığı kontratlı tarifeler.
Turkcell’in Nokia lumia 620 için yaptığı kontratlı tarifeler.

Eğer cihazı peşin/taksitli almak istiyorsanız 749 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Nokia Lumia 620 Özellikleri ve Fiyatı (Turkcell Kampanyası)” konusunda Bir Fikir

  1. Güzel telefon, kullanan arkadaşlarım var oldukça memnunlar özellikle Windows Phone 8 özelliği çok kullanışlı.

  2. Telefon iyi, hoş ve güzelde fiyat çok pahalı yani nokia alacağım o paraya gider samsung alırım artık ben samsung çok ilerletti kendini.

  3. Özellikleri çok iyi olan bir telefon. Kamera sistemi geliştirilebilir belki ama genel anlamda hoş duruyor. Bakalım zamanla anlaşılır değeri 🙂

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.