Nokia’dan yeni bir 41 megapiksel kameralı telefon gelebilir!

Lumia 920  Finlandiya’lı cep telefonu üreticisi Nokia’nın PureView teknolojisiyle 41 megapiksel çözünürlüğüne ulaşabilen 808 modelindeki teknolojiyi Lumia serisi telefonlara da taşımayı planlıyor.

 

Şubat ayı sonunda gerçekleştirilmesi planlanan Dünya Mobil Kongresi‘nde Nokia’nın bir süpriz yapması bekleniyor.Windows Phone 8 işletim sistemli Lumia serisi cihazlara 41 Megapiksel dahili kamera olacak.

 

Nokia’nın geçen sene tanıttığı 808 PureView adlı cep telefonu büyük bir heyecan uyandırmış, akıllı cep telefonu pazarının çıtasını yukarılara çekmişti.Nokia 808 PureView Symbian işletim sistemi kullanması kullanıcılar tarafından fazla rağbet görmesini engelledi.

 

Nokia’dan henüz resmi bir açıklama yapılmış değil ancak; bu gerçekleştirilirse pazarın iyice kızışacağı belli.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Nokia’dan yeni bir 41 megapiksel kameralı telefon gelebilir!” konusunda Bir Fikir

  1. Adamlar 41MP kamera telefon yaptıklar. Yakında daha neler çıkar Allah bilir. Teknoloji çok hızlı ilerliyor takip edilmesi çok zor bakalım nokia’dan daha neler gelir.

  2. 41 Megapiksel’e sahip bir telefon yapılabilir mi ? olabilir de aslında tartışmaya açık bir mevzu… Ancak şu var ki Windows Phone 8 ile bu telefon ne kadar tutar bilinemez. Kullanıcı olarak şunu belirtmeliyim ki!! Nokia telefon piyasından böyle giderse 5 yıl sonra yok olur… Dahili kameraya harici kameraya kimse artık bakmıyor hocam herkes işlevine, hızına ve tabiki fiyatına bakıyor… Güzel bir paylaşım olmuş genel itibarı ile elelrinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.