Nokia’nın Konsept Telefonları

Nokia Morph

1-2008’de Nokia ve Cambridge Üniversitesi Nanobilim Merkezi işbirliğiyle geliştirilen Morph, geleceğin telefonları arasında gönlümüzde birinciliğe ulaştı. Neden mi? Çünkü bazı detayları var ki, 2008’de üretilmiş olmasına rağmen hala aklımızı başımızdan alıyor. Mesela esnekliği; bileğinize takıp saat süsü verebileceğiniz gibi düzleştirip yüzünüze de tutabilirsiniz. Kıvrılmakta sınır tanımıyor. Ayrıca Morph, kendi kendini temizleyen yüzeyi ile güneş enerjisini çekerek bataryasını şarj edebiliyor. Ve son olarak, tasarımı fütüristik bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi!! Bu telefonla yaşamak, film yıldızları gibi yaşamak olsa gerek!

 

Nokia E-Cu

2 numaranın baş döndüren yüksekliğini, vücut ısınızla kendisini şarj edebilen bir konsept telefon hak ederdi! Hepimiz bunu yaşadık, şarjımız bitmek üzere ve telefonun şarj olmasını bekleyecek vaktimiz yok. Evet, işte Nokia E-Cu, bu sorunu çözüyor. İçindeki termo- jeneratörle ısıyı enerjiye dönüştürüyor. Tek yapmanız gereken telefonu cebinize koymak, o kendini şarj eder.

 

 

 

 

 

Nokia 888

 

 

 

 

Nokia 888 adı verilen bu telefon, ultra hafif, kağıt kadar ince ve inanamayacağınız kadar esnek. Gücünü sıvı bataryadan alıyor ve tüm yüzeyi dokunmatik. Başka ne isterdiniz?

 

 

 

 

 

Windows Phone Consept

 

 

 

 

Şık, cüretkar ve güzel Windows Telefon Konseptleri, Nokia ve Microsoft bağından neler bekleyebileceğimizin ilk görüntüsü. Heyecanlı günler geliyor!

 

 

 

 

 

Nokia Aeon

 

 

 

 

2006 yılında Nokia Aeon, tüm yüzeyi dokunmatik olan ilk konsept telefonlardandı. Fütüristik görüntüsü, zamanının bir adım ötesindeydi ve kesinlikle o günün ilerici, bugünün pazarda olmazsa olmazı telefonlarındandı.

Kaynak

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

4 thoughts on “Nokia’nın Konsept Telefonları

 • 18 Nisan 2011 tarihinde, saat 19:57
  Permalink

  Nokia’yı her zaman tek geçerim.

  Yanıtla
 • 17 Nisan 2011 tarihinde, saat 20:35
  Permalink

  hep imrenmişimdir bu tür konsept telefonlara.. inş birgün bnmde böyle bir telefonum olur :D

  Yanıtla
 • 13 Nisan 2011 tarihinde, saat 09:14
  Permalink

  Hey, I’m just wondering, the topic is so cool, but there are no interesting comments conserning this topic!
  I will advice that to my friends , I’m sure they will like it.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: