Sosyal telefonlar: Nokia Asha 501 Duyuruldu

Nokia’nın sosyal ağ kullanıcılarına yönelik çıkardığı cep telefonlarına bir yenisini daha ekledi.Nokia Asha 501 isimli yeni cep telefonunun Lumia tarzı bir tasarıma sahip.

 

Nokia Asha 501
Nokia Asha 501

Tek ve çift simkartlı iki modeli olan Asha 501’in Nokia Xpress internet teknolojisi sayesinde bağlantınız iki kat hızlı olacak.3,0 inç QVGA kapasitif dokunmatik ekranı, siyah, parlak kırmızı, parlak yeşil, mavi ve sarı renkleri mevcut.

Nokia’nın 2012 yılından itibaren kullanmaya başladığı Asha platformunun taze ve yenilikçi tarzı olan işletim sistem S40’ında verdiği güçle hızlı yanıt veren kullanımı kolay bir işletim sistemine dönüşüyor.Telefonun Home ve Fastlane olarak sisimlendirilen iki ana ekranı bulunuyor.Home klasik olarak cep telefonlarından bildiğimiz görünüm, ikonlar ve ana bekleme ekranından oluşuyor.Fastlane ise facebook ve diğer sosyal ağlara hızlı kısayollar ve uygulamalara kolay ulaşım sağlanıyor.

Nokia-Asha-501-2

Aynı zamanda gelecekte  Asha platformu tabanlı cihazlarla uyumlu olan Nokia Asha 501 için uygulamalar oluşturmak mümkün olacak.Asha 501’in kamerası 3.2 megapiksel çözünürlüğe sahip olmasının yanında ekranının sertleştirilmiş camdan yapılması, 32 GB’a kadar micoSD hafıza kartı desteği ve dahili olarak 4 GB’lık bir hafızaya sahiptir.

Teknik özellikleri

  • Nokia S40 işletim sistemi (Asha kullanıcı arabirimi)
  • 3.0 inç QVGA kapasitif dokunmatik ekran
  • 128 MB Flash, 4 GB dahili hafıza
  • 32 GB’a kadar genişletilebilir microSD hafıza kartı desteği
  • Micro USB, 3,5 mm kulaklık girişi, 2 mm şarj konektörü
  • Wifi, Bluetooth

Nokia Asha 501’in pil performansı da çok şaşırtıcı, 17 saat konuşma ve 48 günde bekleme süresi var.Cihazın vergiler hariç 99 $ olması bekleniyor..

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.