Vestel, akıllı cep telefonlarını IFA 2013’te tanıttı.

Türkiye’nin en gelişmiş teknoloji firmalarından birisi olan Vestel’in akıllı telefon pazarında rakiplerine göre en aşağı seviyede kaldığını herkes bilmektedir. Vestel’de hem bu açığını kapatmak hem de yeni pazarlara girmek istediğinden bu tür bir yol izlemiş olabilir.

Vestel IFA 2013'te sunum yaparken.
Vestel IFA 2013’te sunum yaparken.

IFA 2013 fuarının tanıtım için doğru zaman olduğu düşünülmüş olacak ki dün 3 yeni  Vestel akıllı telefonun tanıtımı  yapıldı. Telefonlar hakkında konuşma yapılırken fuara katılanlara telefonları inceleme şansı tanındı. Bu 3 telefon hakkında biraz bilgi verecek olursak boyutlarının 5, 4.7 ve 4.3 inç olacağı ve aralarından bir tanesinin HD ekrana sahip olacağı ulaşılan bilgiler arasında yerini aldı. Fiyat konusunda henüz bir açıklama yapılmazken modellerin henüz geliştirilme aşamasında olduğunu, yakın zamanda ülkemizde satışa sunulacağını ve yabancı ülkelerde farklı bir marka altında aynı modellerin satılacağı belirtildi.

vestel_cep_telefonları

Vestel’in beyaz eşya, televizyon ve diğer birçok teknolojik üründe kalitesi tartışılmaz bir gerçek olsa da akıllı telefon pazarına ilk adımını atan Vestel’in ne kadar satış oranlarına ulaşabileceği henüz bilinmiyor ama firmanın hedefleri çok büyük gibi görünüyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.