Yeni iPhone daha ince olacak.

Apple’ın Eylül ya da Ekim ayında tanıtması beklenen yeni kuşak iPhone ile ilgili spekülasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Tayvan kaynaklı Apple.Pro sitesinin son haberine göre yeni kuşak iPhone, iPhone 4S’den yaklaşık %18 daha ince olacak.

58.47mm genişlik, 123.83 mm uzunluk ve 7.6mm kalınlık değerleri 9.3 mm kalındığındaki iPhone 4S’den yaklaşık beşte bir daha ince olması yeni telefonda bu değerlere ulaşabilmek için Apple mühendisleri birtakım değişiklikler yapmış. Bunlardan başlıcaları kulaklık jackinin yerinin değiştirilmesi, şu anda kullanılan micro sim yerine %40 daha ufak olan nano sim teknolojisine geçiş, mevcut serilerde kullanılan 30 pin konektörün yerini 8 ya da 9 pinli yeni bir konektör tasarımının alması ve telefonun içinde kullanılan donanımların endüstrideki teknolojik gelişmelere bağlı olarak daha da ufaltılması.

Tasarımdaki tüm bu değişimle birlikte Apple şu ana kadar ürettiği en ince cep telefonunu piyasaya sürmüş olacak ancak dünyanın en ince cep telefonu unvanını eline geçiremeyecek. Zira Çinli üretici Oppo’nun 6.5 mm kalınlığındaki Finder adını verdiği cep telefonu, dünyanın en ince cep telefonu olma unvanını bir süre daha taşıyacak gibi görünüyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Yeni iPhone daha ince olacak.” konusunda Bir Fikir

 1. Çok ilginç bir konu iphone 4s yeni çıkmış olmasına rağmen şimdiden 5’in yok ekranı küçük yok yeni ios sürümü gelecek, yok iphone 5 bulaşıkta yıkıyormuş!!!

  Elektronik, güncel teknoloji haber vs sitelerinde hergün abuk sabuk iphone 5 haberinin çıkması ve bunların koplaya yapıştır şeklinde çoğalması beni çileden çıkartıyor.

  Bu yazıyı okuyan arkadaşlardan ricam, google aramalarında teknoloji yazıp ilk 5 siteyi 2-3 gün arayla takip etsinler. Bakalım kaç tane iphone 5 haberi çıkacak…

  Sözüm meclisden dışarı, sürçü lisan olduysa affola.

  İyi bloglamalar

  1. Merhabalar, bu haber ve aşağısındaki prototip dorğrudur.Cihaz daha ince ve büyük ekranlı olacak.Bugün canlı yayınla tanıtımı yapılacak iPhone 5’in..

 2. Valla Apple’ı tebrik ediyorum. Aynı telefonun sadece biraz biraz ram, işlemcisini değiştirerek 5 kez satmayı başardı yine bir kere başaracak. 🙂

 3. Bence yeni iPhone’un en büyük özelliği içerdiği yeni işletim sistemi iOS6 olacak ve büyük ekranı ile maksimum seviyede kullanışlı olacak. Heyecanla bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.