Güneş enerjili kablosuz klavye

Logitech şirketi dünyanın ilk güneş enerjili kablosuz klavyesini Logitech Wireless Solar Keyboard K750 adıyla piyasaya çıkardı. 2.4 Ghz kablosuz bağlantı ve 0.3” kalıklığa sahip olan klavye güneş ışığı ile dolduktan sonra yaklaşık 3 ay boyunca tekrar şarja ihtiyaç olmadan çalışabilmektedir.  Günümüzde enerji sıkıntısının büyük sorun olmadığı fakat yakın gelecekte olacağının düşünmesi nedeniyle çevre dostu ürünler önem kazanmaktadır. Güneş ışığı dışında oda ışıklarında da kendini şarj edebilen klavye pil kullanımlarına son vereceğe benziyor. Klavyenin pil kullanımında yaptığı tasarrufun büyüklüğünü göstermek için Logitech firması tarafından yapılan açıklamada

 • Tün dünya pilli klavyelerini bırakarak bu ürüne geçmeleri halinde 828 milyon kalem pil tasarruf edilebilecek
 • Bu tasarruf edilen piller bir yıl içerisinde 4 eyfel kulesini sınırsız aydınlatabilecek kapasiteye sahip
 • Arka arkaya eklenen piller ekvatora ulaşabileceği gibi 785 adet tenis kortunu da doldurabilecek.

Şirket tarafından Avrupa ve Türkiye pazarlarına sürülen ürünün ortalama fiyatı 69$ olarak belirlenmiş durumda. Firmanın ilerleyen zamanlarda tamamen güneş enerjili bilgisayar yapacakları konuşulan dedikodular arasında bulunuyor.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

5 thoughts on “Güneş enerjili kablosuz klavye

 • 09 Şubat 2012 tarihinde, saat 18:20
  Permalink

  Süper bir buluş olmuş güneş enerjisi ile çalışması en azından gelecek diğer buluşlara kapı açmış oluyor. İleride daha güzel buluşlar çıkacak ve bunu buda neymiş gözüyle bakıcaz :)

  Yanıtla
 • 09 Şubat 2012 tarihinde, saat 15:35
  Permalink

  aynı teknolojiyi mouse, telefon gibi cihazlarada uygulayacaklardır yakın zamanda.. Gelecek çok parlak arkadaşlar daha geçende yeni görüntü teknolojileriyle alakalı bir video izledim..Gerçekten çok iyi bir gelecek bekliyor bizi

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2012 tarihinde, saat 21:19
  Permalink

  İlginç buda oldu artık.Gün geçtikte teknoloji harbiden çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Logitech şirketini tebrik etmek lazım ;)

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2012 tarihinde, saat 19:02
  Permalink

  Bence çok iyi buluş bugün bunu yapan , birkaç yıl sonra aynı teknolojiyi kasalara da uygulayabilir..

  Yanıtla
 • 07 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:48
  Permalink

  Artık kasalar için güç kaynaklarınada gerek kalmayacak. Çanak gibi koyacağız güneş enerji üretecini ohh bedava elektrik.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: