HP, CES 2015 fuarında yeni Mini bilgisayarlarını tanıttı!

hp-mini-ces-2015CES 2015 fuarı bugün açıldı. İlk gününde HP, Pavilion Mini ve Stream Mini adını verdiği iki adet yeni mini bilgisayarlarını kullanıcılara tanıttı. Oldukça dikkat çeken bu iki ürün 14 Ocak’ta ABD piyasasında satışı sunulacak.

HP Stream Mini; Windows 8.1 işletim sistemi yüklü gelecek. Stream Mini’den İntel Celeron 2957U işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB SSD türünde depolama birimi yer alıyor. 2 adet ön ve 2 adette arka tarafta olmak üzere toplamda 4 adet USB 3.0 portu olan Mini PC‘de ayrıca SD kart okuyucu, HDMI 1.4 ve DisplayPort çıkışları bulunuyor. 180 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olan Stream Mini’yi alanlara Microsoft’un bulut depolama servisi olan OneDrive’dan 200 GB kapasiteli alana ücretsiz sahip olabilecekler.

Diğer Mini bilgisayarı olan, HP Pavilion Mini’nin teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle; İntel Pentium 3558U işlemci, 4 GB RAM ve 500 GB kapasiteye sahip bir harddisk bulunuyor. Bu ürünün fiyatı ise 320 dolar.

14 Ocak 2015 tarihinden itibaren ABD piyasasında satışa sunulacak olan HP Stream Mini ve HP Pavilion Mini’yi satın alacak olan kullanıcılara 25 dolar değerinde Windows Store hediyesi verilecek. Ürünlerin Türkiye pazarına ne zaman gireceği henüz kesinleşmiş değil.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: