Geleceğin hızı 4G, Turkcell ile deneyimlenecek

Turkcell, bütün teknoloji meraklılarına, 300 mbps’e varan mobil internet hızını deneyimleme fırsatı sunuyor. geleceğin mobil internet hızını bugünden test etmek isteyenler, 4-13 ekim tarihleri arasında, lte-advanced teknolojisi ile donatılan beyoğlu-istiklâl caddesi üzerindeki turkcell pera flagship mağazasını ziyaret ederek 4g hızında film indirme ve internet üzerinden oyun oynama fırsatı bulabilirler.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, geleceğin teknolojilerini müşterileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temmuz ayında Türkiye’nin en hızlı mobil internet hız sunumuni gerçekleştiren Turkcell, bu kez dördüncü nesil mobil iletişim (4G) hizmetlerini müşterilerinin tecrübesine açtı.

Turkcell müşterileri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) verdiği izin kapsamında 4-13 Ekim tarihleri arasında Turkcell’in Beyoğlu-İstiklâl Caddesi’nde bulunan Pera Flagship Mağazasında 4G’yi deneme fırsatı bulacak. 150 Mbps’e varan Long Term Evolution (LTE) ve 300 Mbps’e varan LTE-Advanced hızları,  Türkiye’de ilk kez son kullanıcının tecrübesine açılacak. Bulent_Elonu_-Turkcell4G Elönü: “Teknoloji elçisi olarak 4G’yi ilk kez deneyimletmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, 10 günlük 4G maratonunu şu şekilde değerlendirdi:

“4G teknolojisi artık çok yakınımızda. Turkcell olarak biz, Türkiye’nin teknoloji elçisi olmanın sorumluluğuyla bu alanda yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz test ile 4G alanında yeni bir dönemin kapılarını araladık. Laboratuvar ortamında 900Mbps’ye varan hızları görerek Türkiye’nin hız rekorunu kırdık. Şimdi de 4G’yi henüz ülkemize gelmeden müşterilerimizin tecrübesine sunuyoruz 4G hızını merak eden herkesi İstiklal Caddesi’ndeki mağazamıza gelerek geleceğin teknolojisini şimdiden görmeye davet ediyoruz.”

4 Ekim’den itibaren 10 gün
Turkcell müşterileri, 4 Ekim’den itibaren 10 gün süreyle Turkcell Pera Flagship Mağazası’nda oyun oynama, film indirme, HD film keyfini 4G hızıyla deneyimleme fırsatı bulacaklar. Dileyenler, 4G teknolojisiy ile ilgili olarak, özel eğitilmiş teknoloji uzmanları tarafından bilgilendirilecek. 4G hızlarını test etmek isteyenler için 4-5-6 Ekim tarihlerinde ise, Turkcell Pera Flagship Mağazası’nda düzenlenecek aktivite kapsamında ödüllü bazı müsabakalar da düzenlenecek.

 

LTE Advanced nedir?
LTE Advanced,  aynı ya da farklı frekans bantlarındaki taşıyıcıları birleştirerek çok yüksek hızlara çıkmamızı sağlayacak olan teknolojiye verilen isimdir. Örneğin, taşıyıcı birleştirme ile elde edilecek 100 MHz bandı kullanılarak  “indirme” yönünde 750Mbps-3Gbps aralığında kuramsal hızlara çıkılabilir.
LTE Advanced’in üstünlükleri

  •     Yüksek data hızları ile mobil sağlık, mobil eğitim gibi uygulamalarda daha süratli veri paylaşımı
  •     Düşük gecikme zamanı ile daha da eğlenceli oyun tecrübesi
  •     Video indirme ve izleme kalitesinde farklılaşma
  •     Daha yüksek kapasite ile daha da kaliteli iletişim

4g_download_20131004113631

4g_upload_20131004113745

 

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: