Turkcell Üçlü SIM dönemini başlattı

turkcell-610x250

Turkcell, çeşitlenen SIM kartları tedarikçileriyle beraber geliştirdiği üçlü SIM formatında bir araya getirdi. Standart, mikro ve nano SIM kartlar, dünyada bir operatör tarafından ilk kez “üçü bir arada” dizaynıyla sunuluyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, farklı cihaz teknolojilerine uyumlu olarak boyutları değişen SIM kartlar için önemli bir çözüm sunuyor. İç içe geçen ‘matruşka’ bebekleri gibi, ihtiyaca göre üç ayrı SIM kart boyutunu bir araya getiren ‘Üçlü SIM’, mevcut SIM kart fiyatlandırmasıyla aynı koşullarda sunuluyor

Standart, Mikro ve Nano SIM kartlardan oluşan Üçlü SIM, kullanıcının cihazına makul kartı herhangi bir satış kanalına başvurmaksızın basitçe seçmesini ve istediğinde geriye döndürebilmesini sağlıyor. Üçlü SIM; tek sefer kırıldığında Standart, iki sefer kırıldığında Mikro-SIM, üçüncü kez kırıldığında ise Nano-SIM boyutu alıyor. Eski haline getirmek için mağazaya yapılacak bir ziyarete veya adaptöre gerek kalmıyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, konuy ile ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“Cep telefonlarındaki çeşitlilik SIM kartlara da yansıyor. Kimi zaman standart SIM kartlara, bazen da mikro veya nano SIM kartlara ihtiyaç duyuyoruz. Hatta telefonumuzu değiştirdiğimizde, daha önce küçülttüğümüz kartımızı eski haline döndürmek problem olabiliyor. Müşterilerimizin hayatını basitlaştırmak amacıyla dünyada ilk olma özelliği taşıyan bir çözümü sunuyoruz: Üçlü SIM. Bu inovatif dizayn, tıpkı bir ‘matruşka’ gibi istendiğinde iç içe geçirilebilen ve birbirinden ayrılabilen üç ayrı kartı tek bir SIM kartta bir araya getiriyor. Üstelik Üçlü SIM’in adaptör olarak kullanılabilmesi, harici adaptörlerden ve SIM kartı kesmekten kaynaklanan olası cihaz problemlerinı da ortadan kaldırıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Mikro-DUO (tek kartta iki SIM) kartı sunmuştuk, şimdi de yöntem açıdan çok ayrıntılı bir geliştirmeyle farklı kalınlıklara sahip SIM kartları tek gövde üzerinde birleştiren ‘Üçlü SIM’i müşterilerimizle buluşturuyoruz. Turkcell olarak, yeni teknolojileri sürekli takip ediyor, müşteri memnuniyeti tecrübesini gün geçtikçe daha ileri taşımak için durmaksızın kusursuzun peşinde koşuyoruz.”

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: