Nokia cihaz yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda Nokia cep telefonunuzun yazılımını nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız.Güncelleme yapabilmek için ilk önce bilgisayarımızda Nokia Suite kurulu olması gerekmektedir.Kurulu değilse lütfen buradan bilgisayarınıza indirip kurun.

nokia_suite-ana-ekran

Nokia Suite programını bilgisayarımıza indirip kurduk.Sonra Usb kablo ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz, yukarıdaki gibi ana ekran çıkıyor.

 

nokia_suite-ana-ekran-2

Yukarıdaki resimde soldan 7. sıradaki yazılım güncellemlerine tıklıyoruz.

nokia_suite-ana-ekran-3

Resimde görüldüğü gibi yazılım güncelleme ekranı çıktı.Bu ekranda hem programın yazılımı güncellersiniz hemde cep telefonunuzun yazılımını.Bizim bağladığımız cihazın yazılımı güncel görünüyor.Yeni bir yazılım güncellemesi olduğunda Yeni bir güncelleme var yazacaktır, o vakit yükle butonuna tıklamanız halinde telefonunuza en güncel yazılım yüklenmiş olacaktır.

Önemli bir hatırlatma: Telefonun yazılımını güncellemeden önce mutlaka cihazınızın şarjı tam olmalı ve Usb kablosunda herhangi bir temassızlık olmamalıdır.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

25 thoughts on “Nokia cihaz yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

 • 01 Şubat 2014 tarihinde, saat 16:13
  Permalink

  Merhaba bende aynı sorunla uğraşıyorum dediklerinize uyguladım ama bu seferde güncellemeye çalıştığımda bilgisayar onu çalıştırmıyor yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla
 • 25 Nisan 2013 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  Merhaba ben bu adımların hepsini kaç gündür uyguluyorum benim elimdeki cihaz x6 versiyonuda 1.2 , ben v32 ye yükseltmek için bu dediğiniz yöntemi kullanmaya çalıştım ama güncellemeler arasında görmüyor bunu. Nasıl bir yol izlemeliyim Nokia destek hattını da aradım hizmet alamadım.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: