Nokia X6-00’ı Nasıl Formatlayabilirim?

Bugünkü format konumuz Nokia X6-00 ile ilgili. Baştan hatırlatmamda fayda var ‘‘hard format” uygulanacak cihazı lütfen önceden yedekleyiniz zira sonradan büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Birinci yöntemimiz ”soft format” yani basit olarak telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek. Bu işlemde herhangi bir veri kaybı yaşamayacaksınız.

Adımlar;

Telefon bekleme modundayken *#7780# gelen bilgi ekranına ”evet” yanıtı verip işlemi tamamlıyoruz. Daha sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacak ve bazı kişisel ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekecektir.

Bir diğer yöntem ise konunun başında söylemiştim ”hard format” şimdide bu yöntemi öğrenelim.

Adımlar;

Bu işlemi uygulamadan önce telefonunuzun yedeklerini alın. Telefonunuzu kapatın sonra, kamera tuşuna basılı tutun + cevaplama tuşu daha sonra da açma tuşuna basılı tutarak Nokia logosu görünene kadar bekleyin. Telefonunuz açıldığında format işlemi tamamlanır ve cihazınızı ilk günkü gibi kullanmaya devam edersiniz.

Bu işlemi bekleme modundayken yapmak için şu kodu kullanın: *#7370#

Önemli uyarı:

Hard format işlemi yaparken cihazınızın şarjının tam dolu olduğuna emin olun.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Nokia X6-00’ı Nasıl Formatlayabilirim?” konusunda Bir Fikir

 1. yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş,
  arkadaşlar bu söyleneni yapınca hiç bir etkisi olmuyor, çünkü bilgi eksik verilmiş,
  sırayla her tuşa basın
  yeşil tuş,
  kırmızı tuş,
  kamera tuş
  tel açma tuşu
  el sıkma ekranı gelene kadar basılı tutun hepsi bu kadar

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.