Blogger’da özel alan adı için SSL kurulumu nasıl yapılır?

Blogger‘dan host hizmeti alan özel alan adı sahipleri şuan için Google‘ın SSL hizmeti bulunmuyor. Sitenize ücretsiz SSL sertifikası almak için CloudFlare‘ı kullanabilirsiniz. Bunun için alan adınızı CloudFlare dns’lerine yönlendirmeniz gerekiyor.

Şimdi birkaç adımda Blogger tabanlı websitenize ücretsiz olarak SSL sertifikası nasıl kurabilirsiniz onu anlatacağız.

1- Doğrulanmış alan adınızın detaylarına girin

Blogger Özel Alan Adına SSL Kurulumu

Üst menüden yer alan ‘Crypto‘ kısmına tıklayın,

Blogger Özel Alan Adına SSL Kurulumu

Status Active kısmında yer alan seçenekte ‘Flexible‘ seçili olup olmadığını yoklayın. Seçili değilse Flexible seçin ve daha sonra değiştirmeyin. Crypto menüsünün en altında yeralan ‘Automatic HTTPS Rewrites‘ kısmını da ‘On‘ yapın.

 

2- Page Rules menüsüne girin

Blogger Özel Alan Adına SSL Almak

Page Rules‘ sayfasında yapacağınız ayarlar var. ‘Create Page Rule‘ tıklayın daha sonra aşağıda diğer adımda anlatılan yönlendirme ayarlarını yapın.

3- http/https kalıcı yönlendirmesini yapmak

Add Setting‘ tıklayın sonra, ‘Pick a Setting‘ yazan açılır listeye tıklayın ve ‘Always Use HTTPS‘ seçin. Hemen sonra yukarıda alan adınızı “www ve www olmadan” girilecek şekilde ayar girmeniz gerekli.

Örnek yönlendirme kuralı: http://www.alanadiniz.com/ | http://alanadiniz.com/

Bu yönlendirme kurallarını da yaptıktan sonra websitenizi güvenli bağlantı protokolü üzerinde sunabileceksiniz.

Güncel: Blogger artık özel alan adları içinde SSL destekliyor. SSL’i aktif etmek için; Blogger kumanda panelinden ayarlara girin Temel>HTTPS Kullanılabilirliği seçeneğini evet yapın.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Blogger’da özel alan adı için SSL kurulumu nasıl yapılır?” konusunda Bir Fikir

  1. blogger de farklı ssl hizmetlerine aktivite yapılmıyor ben oradan almak istemiyorsam nasıl olacak o zaman tek şart mı bu

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.