Microsoft, Nokia’nın cihaz ve servis bölümlerini satın aldı!

Yıllar önce telefon pazarının bir numaralı ismi olarak gösterilen fakat günümüzde akıllı telefon pazarına ayak uyduramadığı için ışığı sönmekte olan Nokia firmasının cihaz ve servis bölümünü Microsoft satın aldı.

nokia_microsoft

Nokia’yı Microsoft’un daha iyi yerlere getireceğini düşünenlerin yanında daha fazla zarar sokabileceğini düşünler de yok denemez. Microsoft’un yönetim kurulundayken Nokia’nın icra kurulu başkanlığına geçen Stephen Elop’da şirketin satılmasının çok doğru bir karar olduğunu ve Nokia firmasının uzun süredir satışa sıcak baktığını belirtti. İlk olarak ortak olması düşünülen Microsoft’un doğru bir anlaşmaya varılamaması üzerine Nokia’yı satın alma kararı aldığı açıklandı. Nokia firmasının patronu konumunda olan Stephen Elop’un satış tamamen gerçekleştikten sonra Microsoft başkan yardımcılığına tekrardan getirileceği açıklandı. Ayrıca anlaşmaya göre Nokia çalışanlarında işten çıkarılmaların olmayacağını ve Microsoft stüdyolarında aynı şekilde çalışmaya devam edecekleri açıklandı.

Bu habere şöyle bir bakacak olursak Nokia, Microsoft’un ellerinde daha iyi yerlere gelebilecek gibi görünüyor. Nokia’yı bu batağa sürükleyen Android işlem sistemli telefon pazarına girmemesi olarak görülürken Microsoft’un Android işletim sistemli Nokia’ları da çıkacağı konuşulan iddialar arasında…

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: