Android, ABD’de %51,8 ile büyümeye devam etmekte!

ABD merkezli popüler analiz şirketi Nielsen, 2012 yılının ikinci çeyreği akıllı telefon pazarı raporunu açıkladı.Müşterilerin üçte ikisi akıllı telefon alarak pazarın büyümesine katkıda bulundu.

ABD’de android telefonları %51,8 ve son üç ay içinde satın alınan telefonların %54,6 olarak yükselmeye devam etmekte.Özellikle bu son çeyrekte Samsung Galaxy III’ün çıkmasıyla iyi bir satış grafiği çizildi.

 

iOS % 34’3’lük değerden, %36,3 oranında küçük bir yükselme kaydetti.Apple iPhone 5’in çıkamsıyla birlikte bu durgunluğun değişeceğini düşünüyoruz.Bir diğer işletim sistemi BlackBerry RIM OS ise serbest düşüşüne devam etmekte.

 

Windows Phone ise sadece %1,3 lük ufak bir rakam elde etmekte.Her ne kadar Nokia Lumia 900’ü çıkarmasına rağmen yine de başarı sağlanamadı.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.