Android 4.3 ve Chromecast tanıtıldı

Chromecast

Google, bir süredir merakla beklenen Nexus 7, Android 4.3 ve tabi ki Chromecast‘i tanıttı. Şuan için Android 4.3 Nexus cihazları için indirilebilir durumda. Diğer Android cihazları için ne zaman çıkar henüz belli değil. Daha Android 4.2’nin doğru düzgün yaygınlaşmadığını düşünürsek yeni sürüm biraz zaman alacaktır. Şimdi isterseniz Android 4.3’ün detaylarına geçelim.

 

Android 4.3’te kullancıların dört gözle beklediği profil desteğini bu sürümün içerisinde bulunduğunu belirtelim. Bu sistem sayesinde ortak kullanılan cihazlarda içeriğin sınıflandırılması daha iyi yapılacak. OpenGL E5 3.0 desteği de gelen Android 4.3 bu destekle oyunlarda daha canlı ve gerçekçi sonuçlar elde edebilecek. Ayrıca düşük güç tüketimi sağlayan Bluetooth Smart teknolojisi de bu sürümle birlikte.

 

Chromecast Nedir?

Chromecast digital içeriklere bağlanabile bir cihazdır. Bu demek oluyor ki Chromecast destekli akıllı televizyonunuza tek tuşla izlediğiniz videoları aktarabiliyorsunuz. Ayrıca YouTube ve Netflix üzerinde rahatlıkla video izlenebiliyor. Bu küçük cihazın fiyatı sadece 35 dolar!

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.