Google Android Yine Lider!

Küresel mobil işletim sistemi pazarındaki süren rekabet, bazı firmaları tedirgin ediyorken bazılarınıda sevindiriyor.Tabi bu pazarın daimi liderliğini Google elinde bulunduruyor.

Dünyada 9 dilde yayın yapan başarılı istatistik şirketi olan comScore MobiLens‘in elde ettiği verilere göre Android konumunu iyice sağlamlaştırıyor.Şirketin verileri 3 aylık ile Ağustos ayı dahil geriye doğru ve Amerika’da bulunan 13 yaş üzeri kullanıcıları kapsıyor.

Bu verileri incelersek Google Mayısta % 38.1’lik payını, Ağustos ayında % 43.7’ye çıkarmış, ve ardında iOS’la gelen Apple ise küçük bir yükseliş elde edip % 26.6’lık payını % 27.3’e çıkarmış.Üçünçü sırada bulunan RIM’ın durumu hiç iyi değil Mayıs % 24.7 olan payını 5 puan gerileyerek % 19.7 seviyesine geri döndü.Microsoft tarafında ise % 5.8 lık bir paydan % 5.7’ye geriledi.

Tablodan da görüldüğü gibi iOS harici tüm işetim sistemlerinde bir düşüş söz konusu.

NovaCep.net

 

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.