Battle.net Hacklendi!

 

Diablo III’ün yapımcısı Blizzard kötü haberi tez duyurdu. Yapılan açıklamada, Diablo III, StarCraft II ve World of Warcraft sunucularının hacklendiğini ve bazı bilgilerin ele geçirildiğini kaydetti. Bu haber karşısında adeta donup kalan kullanıcılar şu an için şok durumda. Blizzard başkanı Mike Morhaime, bu konu hakkında şunları söyledi : ” Bu hafta başında güvenlik sistemimiz, bir adresin yasalsız bir şekilde ağlarımıza erişmeye  çalıştığını tespit etti. Biz hemen bu erişimi kapatmak için adımlar attık ve bu saldırının nasıl olduğunu araştırmaya başladık.

Saldırıları incelerken kredi kartlarının ve sahiplerinin herhangi bir bilgisinin dışarıya sızmadığını tespit ettik. Şu an için herhangi bir tehlike bulamadık.

 

Bu sözlerin anlamı, birçok sunucunun tehlike altında olduğunu açıklıyor.

Blizzard’dan yapılan açıklamaya göre, şu an için saldırı sahiplerinin ulaştığı bilgilerin, Battle.net bilgilerine ulaşmak için yeterli olmadığı belirtildi. Kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini isteyen Blizzard şu sözler ile konuşmasını bitirdi.

Özellikle Kuzey Amerika’da ki kullanıcılar bizzat şifrelerini değiştirmek zorundadırlar. Eğer başka yerde de aynı şifreleri kullanıyorsanız, kesinlikle hepsini değiştirin.

 

Ege Erkek

9 Aydır Merlin'in Kazanın'da çalışan tecrübeli editör, oyun ve teknoloji ile ilgili tüm haberleri yerinden takip ediyor. Novacep.net'te 9 Ağustos 2012'den beri çalışmakta.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.