Windows 8’in net çıkış tarihi belirlendi.

Microsoft, yeni tableti Surface’in tanıtımı ardından gözler yeni çıkacak olan Windows 8 işletim sistemine çevrildi.Dün Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre Windows 8 26 Ekim’de piyasaya çıkacağı açıklandı.

İlgili açıklama Microsoft’un yıllık satışlar toplansında Steven Sinofsky tarafından yapıldı.Artık elimizde net bir tarih var.RTM sürümünün Ağustos aylarında çıkacağı şirket tarafından daha önceleri duyurulmuştu.Windows 8’li Surface tabletleri ne zaman çıkacağı hakkında henüz net bir bilgi verilmiş değil.

 

Microsoft Windows 8 ile bilgisayarda büyük bir değişime yol açacak, işletim sistemini aynı anda tabletlere de taşıması büyük risk taşımaktadır.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

3 thoughts on “Windows 8’in net çıkış tarihi belirlendi.

 • 24 Ekim 2012 tarihinde, saat 19:34
  Permalink

  Windows 8 in deneme sürümünü kurdum ve hiç begenmedim.android tabletler için yapılmış ve masa üstünde başlat menüsü yok

  Yanıtla
 • 18 Eylül 2012 tarihinde, saat 13:36
  Permalink

  26 ekimde yayınlanacak akrarlı sürümden önce yayınlanan son sürüm olan windows 8 rtm yi kullanıyorum gerçekten önceki geliştirici sürümlerine nazaran bir çok hatası giderilmiş durumda. windows 8 giderek daha iyi olacak gibi görünüyor.

  kararlı sürüm için 26 ekimi merakla bekliyoruz.

  Yanıtla
 • 20 Temmuz 2012 tarihinde, saat 16:11
  Permalink

  Hayırlı olsun merakla bekliyoruz.

  Yeni windows’un tabletlerde kullanımının artacağı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanımının azalacağı düşüncesindeyim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: