Yama zaman savaşından Microsoft çıktı.

Hayatımıza yine bir anda girecek ve bizlerin kendisine alışmasını bekleyecek olan Windows 8’de süprizler bitmiyor. Tarayıcıların olmazsa olmaz eklentisi haline gelen Adobe Flash Player Windows 8 içerisinde İnternet Explorer 10’a entegre edilmiş olarak geliyor. Bilindiği gibi bilgisayarlarımızda işlem yaparken bir anda önümüzde beliren Adobe Flash güncellemelerine hepimiz alışmıştık. Artık bu ne zaman nerde çıkacağı belli olmayan güncelleme talepleri yerini Windows’un klasik “Salı güncelleme” paketlerinden biri olacak.

İki tarafın geçen Eylül ayında yaşadıkları yama yayınlama zaman sorunu kullanıcıların Adobe’nin çıkardığı Ağustos yamasını Eylül ‘de almaları ile üst seviyeye çıkmıştı. Birçok kullanıcı tarayıcının güvenlik açığı olduğunu söylediği için Microsoft IE için zamanından önce yama yayınlamak zorunda kalmıştı. Tarayıcı konusunda tahtı kullanıcıların popülerliği konusunda sallanan ve liderliği Chrome’ye kaptıran IE için Flash Player önemli bir eklenti. Windows’un artık Flash player için kendisinin destek vermesi ve klasik Windows güncelleme eklentilerinden biri olarak görmesi Flash player’ın diğer tarayıcılardaki durumunu nasıl değiştirecek göreceğiz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

2 thoughts on “Yama zaman savaşından Microsoft çıktı.

  • 16 Aralık 2012 tarihinde, saat 03:13
    Permalink

    Ben artık explore’ın diğer tarayıcıların gerisinde kaldığını düşünüyorum. Hele ki chrom ile karşılaştırmak benim için bu sadece microsoftun bir hayali olabilir… Flash eklenmesi güzel birşey ama daha çok çalışmalılar özellikle bu hız sorunu yok mu……

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: