Sıkça Sorular Sorular

Bu sayfada sitemizde sıkça sorulan konuların cevaplarını bulacaksınız.

Soru: Nokia cep telefonumun güvenlik kodu nedir?

Cevap: Telefonunuzun standart güvenlik kodu 12345 tir.

Soru: Nokia cep telefonumu nasıl yedekleyebilirim?

Cevap: Cep telefonunuzu eğer Symbian S60 v5 ve üstü bir sürüme sahipse hafıza bölümünden yedekleme yapabilirsiniz.Bir diğer yöntem ise Nokia Suite yardımıyla tam yedek almak mümkün.

 Soru: Turkcell hattı kullanıyorum devamlı reklam amaçlı sms’ler almaktayım bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Cevap: Turkcell’de sms engellemek için: *35*0000*16#, numara engelini kaldırmak içinse #35*0000*16# arama yanıtlama tuşuna basarak numarayı kaldırabilirsiniz.

 Soru: Bilgisayarımda .tar, .rar, .iso, .Gzip gibi sıkıştırılmış veriler barındıran dosyaları nasıl açabilirim?

Cevap: Bu tür sıkıştırılmış dosyaları açmak için Winrar adlı program gereklidir.İndirmek için buraya tıklayın.

Soru: Nokia cep telefonumun yazılımını nasıl güncelleyebilirim?

Cevap: Güncellemeyi 2 yöntem ile yapılabilir.Bunlardan birincisi cep telefonunuzun Ayarlar>Telefon>Telefon yönetimi>Cihaz güncellemeleri tıklayarak şebeke üzerinden veya kablosuz internet ağınızdan kontrol ederek yeni güncellemelere bakabilirsiniz.Bir diğer yöntem ise PC üzerinden USB kablo yardımıyla yapılan güncellemedir.Bu güncellemeyi yapabilmek için Nokia Suite programının kurulu olması ve cihazınızı bilgisayara tanıtmış olmanız gerekmektedir.Cihaz güncelleme için bu konumuza bakabilirsiniz.

Soru: Nokia cep telefonuma özel güvenlik kodu koydum fakat sonradan bu kodu unuttum.Güvenlik kodunu nasıl sıfırlayabilirim?

Cevap: Kendi oluşturduğunuz güvenlik kodunuzu sıfırlamak için eğer cihazınız Symbian S60 v5 sürümünden yüksek değilse bu konudaki anlatılanları yaparak sorununuzu halledebilirsiniz.Anna veya Belle yüklü cihazınızın güvenlik kodunu sıfırlamak içinde lütfen yetkili Nokia servisine başvurun.

Soru: Format konularında *+3+ yeşil arama + açma/kapama diye yazmışsınız ama benim cep telefonum dokunmatik olduğundan bu işlemi nasıl yapacağım.

Cevap: “+” simgesi bir sonraki işleme geçin manasını taşır yani tuşa basmanız gerekmez.

%d blogcu bunu beğendi: