Bill Gates Boş Durmuyor !

bill_gatesMicrosoft kurucu ortağı olan Bill Gates, firması için yeni bir CEO arayışı içerisine girdi fakat Bill Gates’in öncelikli işi bu değil.Bill Gates ve eşi uzun süredir üzerinde çalıştıkları Bill and Melinda Gates Foundation her şeyden önce geliyor.

Geçtiğimiz günlerde vakıflarının senelik raporunu yayınlayan Bill Gates ve eşi, üzerlerine atılan fakirlik hakkındaki iddaayı ortadan kaldıracaklarını bildirdiler.Bill Gates’in “Fakir ülkeler, fakir kalacak değil.” diyerek cümlesini tamamladı ve Mexico City, Shanghai’deki gelişimleri hatırlattı.Mexico City içinde şunları şöyleri.”2035″ yılına girdiğimiz an itibariyle, bizim bugün fakir olarak bildiğimiz bir ülke kalmayacak. Neredeyse bütün ülküler orta seviye veya üst seviye zenginlikte olacaktır.Son cümlesinide şunları söylerek bitirdi.”Her bir ülke hem kendisi, hem de komşu ülkesiyle birlikte daha iyi bir bilgi alışverişi yaşayacaktır.”

Bill Gates bu sözlerine rağmen Kuzey Kore gibi ülkelerin önümüzdeki 15-20 yıl içerisinde gelirlerinin yükseleceğine pek ihtimal vermiyor.Yapılan yardımlar sayesinde sağlık durumlarının ortalamasının pozitif yönde yükseldiğini ve fakirlikten uzaklaştıklarını gördük.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.