Akıllı cep telefonu kullanımı.

Günümüzde cep telefonları hayatımızın bir parçası oldu, 12 yaşındaki çocuktan, 70’lik dedeye kadar herkesin bir cep telefonu var.Ancak akıllı bir cep telefonunuz varsa herkesten bir adım öndesiniz.

Nokia'nın Prototip cep telefonu Bendyf

Teknoloji’nin gelişimi akıl almaz sınırlara kadar ulaştı, buna bağlı olarak akıllı cep telefonlarıyla birçok kolaylıklar geldi.Çığır açıcı bir örnek vermek gerekirse 3G teknolojisini gösterebiliriz.3G yani üçüncü nesil iletişim adı verilen teknolojiyle karşıdaki kişiyle birebir görüntülü görüşebilme imkanı ve daha hızlı internet erişim hizmeti vermektedir.3G’nin yerine yakın bir zamanda şuan bazı ülkelerde test aşamasına giren 4G’ye bırakacak.

Akıllı cep telefonlarının bir başka yararı ise birçok fonksiyonel uygulamalar sunmasıdır.Cihazınıza özel uygulamalar ile internet, sohbet, sosyal ağlar, ofis uygulamaları hayatınızda kolaylıklar sağlaması.Önemli bir diğer özellikleri GPS alıcısına sahip telefonları yer bilgisi ve konumunuz hakkında detayları öğrenebilmenizdir.NFC (Yakın temas İletişimi) özelliği ile akıllı telefonlar alış-veriş hayatında kredi kartı yerine geçebiliyor.Bunun en güzel örneğinden biri Turkcell’in Cep-T Cüzdan uygulamasıdır, bu özellikle banka kartlarınızı cep telefonunuza tanıtarak alış-veriş, bilet ve hatta kimlik yerine kullanabilirsiniz.

Türkiye’de genellikle genç kesim tarafından benimsenen akıllı cep telefonu kullanımı, orta yaş grubundaki insanlar için yaygın bir teknoloji değildir.Yoğun iş hayatının vazgeçilmezleridir akıllı cep telefonları.iPhone, BlackBerry, Nokia, Samsung ve daha birçok marka akıllı telefon ailesine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Akıllı cep telefonu kullanımı.” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.