General Mobile Discovery cihaza nasıl format atılır?

General Mobile‘ın en iyi çıkış yapan cihazlarından biri olan GM Discovery (I) kullanan ziyaretçilerimiz için hard format (tam formatlama) işlemini nasıl gerçekleştirebileceklerini birkaç adımda anlatmaya çalışacağız.

discovery_format

 

Cihazınızı format işlemine hazırlayın!

General Mobile Discovery telefonunuza format atmadan önce lütfen yerel bir diske veya bulut hesabınıza verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Bu format işlemi telefonunuzun bütün verilerin silineceğini lütfen unutmayın!

Cihazınızın yedeğini aldıysanız artık format işlemine başlayabilirsiniz.

Formatlama adımları

  • Telefonunuzu kapalı konuma getirin,
  • Sonra ses yükseltme + açma/kapama (power tuşu) tuşlarına basın ve birkaç saniye bekleyin,
  • Ekranda General Mobile yazısı belirdiğinde elinizi sadece güç tuşundan çekin. Ses açma tuşundan parmağınızı çekmeyin!
  • Ardından recovery (kurtarma) menüsü geldikten sonra elinizi ses tuşundan çekebilirsiniz,
  • Siyah ekranda wipe data/factory reset yazısına ses alçaltma tuşuyla gelin ve açma/kapama tuşuna parmağınız basılı durumdayken ses yüklseltme tuşuna basınız,
  • Ekrana gelen “yes delete all user data” yazısına ses kısma tuşuyla gelin ve açma/kapama tuşuna parmağınız basılı haldeyken ses yükseltme tuşuna basın,
  • Ekrana “Reboot System Now” yazısı gelecek açma/kapama tuşuna parmağınız basılıyken ses yükseltme tuşuna basın. Cihaz kendiliğinden kapanıp tekrar açılacaktır. Cihaz açıldığında ilk aldığınız gündeki gibi hızlı kurulum ayarları karşınıza çıkacaktır. Kurulumu kendi tercihlerine göre işaretleyip cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.