.nbu Uzantılı Nokia Cihaz Yedeği Nasıl Açılır?

Merhabalar değerli Nokia kullanıcıları, bu yazımızda cep telefonumuzun Nokia Suite yardımıyla aldığımız yedeğini nasıl bilgisayarımızda açabileceğimizi öğreneceğiz.

 

Nbu Explorer isimli küçük bir yazılımla cep telefonunuzun yedeğinin tüm ayrıntısıyla tek tek çıkarabileceksiniz. Programı indirmek için buraya tıklayın.

Daha sonra File sekmesinden sonra   ”’Open” tıklayarak .nbu uzantılı dosyanızı çalıştırın.Dosyayı çalıştırdıktan sonra sütundan ajanda kayıtları, rehber, mesajlar ve telefon ayarları gibi birçok veriyi görebileceksiniz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi ”Export selected folder” veya ”Export all” tıklayarak bütün dosyaları bir klasöre çıkarabilirsiniz.

Son olarakta yedeğe ait bilgilere ulaşabileceğimiz bir log ekranın bulunması programın ne kadar yararlı olduğunu göstermekte.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

.nbu Uzantılı Nokia Cihaz Yedeği Nasıl Açılır?” konusunda Bir Fikir

  1. iphone ye atma durumu nasıl olacak rehberi bir türlü düzeltemiyorum itunes itools bu program pratik kolay bir şey varmı üstad ?

    1. Merhaba, Nokia telefonunuzdan aldığınız Vcard yedeklerini mail adresinize göndererek telefonunuza aktarabilirsiniz.

  2. ben programi indirdim yalniz acilmiyor/Ne yapabilirim/Herhangi bir degisiklik olmuyor ekranda

  3. telefonumla beraber verilen nokia pc suite cd’im ile resim, video, müzik ve kayıtları aktarabildim ama sms mesajlarımı aktaramıyorum… NBU Explorer’i buradan indirdim… File ve Open’a tıkladım ama hiç bir şey açılmadı… Bomboş… Sms’lerimi taşıyabilmek için ne yapmalıyım…? Teşekkürler…

    1. Merhaba, NBU Explorer programı ile Nokia Suite yardımı ile aldığınız .nbu uzantılı nokia yedeklerini açabilirsiniz.İlk önce cep telefonunuzu Nokia Suite yardımıyla yedekleyin daha sonra konudaki adımları uygulayarak sms’lerinize ulaşabilirsiniz..

      1. Ben dediğiniz herşeyi yapmama rağmen dosyalar .txt uzantılı değil de .vmg olarak çıktı. Neyi yanlış yaptığımı da anlayamadım

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.