.nbu Uzantılı Nokia Cihaz Yedeği Nasıl Açılır?

Merhabalar değerli Nokia kullanıcıları, bu yazımızda cep telefonumuzun Nokia Suite yardımıyla aldığımız yedeğini nasıl bilgisayarımızda açabileceğimizi öğreneceğiz.

 

Nbu Explorer isimli küçük bir yazılımla cep telefonunuzun yedeğinin tüm ayrıntısıyla tek tek çıkarabileceksiniz. Programı indirmek için buraya tıklayın.

Daha sonra File sekmesinden sonra   ”’Open” tıklayarak .nbu uzantılı dosyanızı çalıştırın.Dosyayı çalıştırdıktan sonra sütundan ajanda kayıtları, rehber, mesajlar ve telefon ayarları gibi birçok veriyi görebileceksiniz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi ”Export selected folder” veya ”Export all” tıklayarak bütün dosyaları bir klasöre çıkarabilirsiniz.

Son olarakta yedeğe ait bilgilere ulaşabileceğimiz bir log ekranın bulunması programın ne kadar yararlı olduğunu göstermekte.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

9 thoughts on “.nbu Uzantılı Nokia Cihaz Yedeği Nasıl Açılır?

 • 16 Şubat 2014 tarihinde, saat 00:38
  Permalink

  iphone ye atma durumu nasıl olacak rehberi bir türlü düzeltemiyorum itunes itools bu program pratik kolay bir şey varmı üstad ?

  Yanıtla
  • 16 Şubat 2014 tarihinde, saat 15:29
   Permalink

   Merhaba, Nokia telefonunuzdan aldığınız Vcard yedeklerini mail adresinize göndererek telefonunuza aktarabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 05 Ağustos 2013 tarihinde, saat 22:22
  Permalink

  ben programi indirdim yalniz acilmiyor/Ne yapabilirim/Herhangi bir degisiklik olmuyor ekranda

  Yanıtla
  • 06 Ağustos 2013 tarihinde, saat 10:09
   Permalink

   Merhaba, program düzgün olarak çalışmakta.

   Yanıtla
 • 18 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:03
  Permalink

  telefonumla beraber verilen nokia pc suite cd’im ile resim, video, müzik ve kayıtları aktarabildim ama sms mesajlarımı aktaramıyorum… NBU Explorer’i buradan indirdim… File ve Open’a tıkladım ama hiç bir şey açılmadı… Bomboş… Sms’lerimi taşıyabilmek için ne yapmalıyım…? Teşekkürler…

  Yanıtla
  • 18 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:17
   Permalink

   Merhaba, NBU Explorer programı ile Nokia Suite yardımı ile aldığınız .nbu uzantılı nokia yedeklerini açabilirsiniz.İlk önce cep telefonunuzu Nokia Suite yardımıyla yedekleyin daha sonra konudaki adımları uygulayarak sms’lerinize ulaşabilirsiniz..

   Yanıtla
   • 30 Nisan 2013 tarihinde, saat 00:17
    Permalink

    Ben dediğiniz herşeyi yapmama rağmen dosyalar .txt uzantılı değil de .vmg olarak çıktı. Neyi yanlış yaptığımı da anlayamadım

    Yanıtla
    • 30 Nisan 2013 tarihinde, saat 09:28
     Permalink

     Merhaba, yedeğinizden hangi veriyi çıkartmak istediniz?

     Yanıtla
 • 08 Ocak 2013 tarihinde, saat 09:30
  Permalink

  merhabalar sonunda yedeğimi açabildim bir çok sitede makale okudum ama gerçekten çok iyi bir şekilde izah etmişsiniz teşekkürler.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: