Asus Zenbook ile incelik dersi veriyor

Özellikle notebook sektörünün öncü firmalarından olan Asus’un ultrabook formatında geliştirdiği Zenbook piyasada 9 ile 3 milimetre arasında değişen bölümleri ile incelik kavramına yeni anlamlar kazandırıyor. Firmalar genellikle ince olarak tasarladıkları notebook veya ultrabook formatlarında pil dayanıklılığını eksiltilerek üretirler. Asus’un verdiği bilgilere göre Zenbook bu kural dışında şarja takılmadan ortalama 2 hafta bekleme süresine sahip. Optik sürücüsü olmayan modelde USB 3.0, USB 2.0 Micro HDMI ve mini VGA girişleri bu eksikliği gideriyor.

Özelliklerindeki gelişmiş teknoloji tamamen sessiz çalışmasını da sağlayacak şekilde kullanılmış. Depolama birimi olarak SSD kullanılan Zenbook “instan-on” özelliği sayesinde 2 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde sisteme dönüş yapabiliyor. Dönüş konumunda tüm programların aktif olması bu özelliğinin kalitesini gösteriyor. Özel soğutma ve Super Hybrid Engine II teknolojisi kullanılan Zenbook’lar da %5 pil gücüne düştüğü anda kullanılan programları otomatik kaydetme özelliği bulunuyor. Piyasadaki eşdeğer ultrabooklara göre %25 daha fazla pil ömrü sağlayan cihaz modellerine göre 99$ ile 1449$ arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

7 thoughts on “Asus Zenbook ile incelik dersi veriyor

 • 12 Haziran 2012 tarihinde, saat 00:19
  Permalink

  Asus kaliteli bir makina ama arkadaşların dediği gibi fiyat yüksek ve son çıkardıkları bir çok üründe ısınmalar olmaya başladı. Buna bir çözüm bulmaları şart oldu artık. Paylaşım için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 29 Nisan 2012 tarihinde, saat 11:12
  Permalink

  Her firma yeni modelinin özelliklerine abanıp reklamını yapıyor. Ama tam anlamıyla bir marka olmak, kaliteyi rehber bilmekle oluyor.

  Yanıtla
 • 24 Şubat 2012 tarihinde, saat 18:27
  Permalink

  Asus çok güzel ama en son aldığım asusu servise bir ayda 4 defa gönderince şimdi hiç alasım gelmiyor :)

  Yanıtla
 • 09 Şubat 2012 tarihinde, saat 16:59
  Permalink

  Bende Asus kullanıyorum memnunum fiyatları uçuk olsada muhteşem makinaları var

  Yanıtla
 • 05 Şubat 2012 tarihinde, saat 16:27
  Permalink

  Asus Gerçekten çok iyi bir marka ama Macbook gibisi yooook :P

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2012 tarihinde, saat 23:48
  Permalink

  Bana Asus’u sevdiren tek şey parmak izi olayı oldu. Diğer firmalar böyle bi yenilik yapmadılar.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: