Asus Zenbook ile incelik dersi veriyor

Özellikle notebook sektörünün öncü firmalarından olan Asus’un ultrabook formatında geliştirdiği Zenbook piyasada 9 ile 3 milimetre arasında değişen bölümleri ile incelik kavramına yeni anlamlar kazandırıyor. Firmalar genellikle ince olarak tasarladıkları notebook veya ultrabook formatlarında pil dayanıklılığını eksiltilerek üretirler. Asus’un verdiği bilgilere göre Zenbook bu kural dışında şarja takılmadan ortalama 2 hafta bekleme süresine sahip. Optik sürücüsü olmayan modelde USB 3.0, USB 2.0 Micro HDMI ve mini VGA girişleri bu eksikliği gideriyor.

Özelliklerindeki gelişmiş teknoloji tamamen sessiz çalışmasını da sağlayacak şekilde kullanılmış. Depolama birimi olarak SSD kullanılan Zenbook “instan-on” özelliği sayesinde 2 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde sisteme dönüş yapabiliyor. Dönüş konumunda tüm programların aktif olması bu özelliğinin kalitesini gösteriyor. Özel soğutma ve Super Hybrid Engine II teknolojisi kullanılan Zenbook’lar da %5 pil gücüne düştüğü anda kullanılan programları otomatik kaydetme özelliği bulunuyor. Piyasadaki eşdeğer ultrabooklara göre %25 daha fazla pil ömrü sağlayan cihaz modellerine göre 99$ ile 1449$ arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

Asus Zenbook ile incelik dersi veriyor” konusunda Bir Fikir

  1. Asus kaliteli bir makina ama arkadaşların dediği gibi fiyat yüksek ve son çıkardıkları bir çok üründe ısınmalar olmaya başladı. Buna bir çözüm bulmaları şart oldu artık. Paylaşım için teşekkür ederim.

  2. Her firma yeni modelinin özelliklerine abanıp reklamını yapıyor. Ama tam anlamıyla bir marka olmak, kaliteyi rehber bilmekle oluyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.