İntel İşlemcili ve Windows 8’li Akıllı Cep Telefonu xpPhone 2

Mobil işletim pazarının liderleri olan iOS ve Android arasında varolan rekabet, Nokia tarafından Windows phone işletim sistemli telefonları piyasaya çıkarmasıyla bu rekabet başka alanlara kaydı.

Google’dan Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Nokia’dan Windows Phone haberleri gelirken başka bir taraftanda Windows 8 işletim sistemi yüklü bir cep telefonu haber geldi.

ITG isimli elektronik firması Windows 8 yüklü akıllı cep telefonu xpPhone 2’yi tanıttı.Telefon 4,3 inç büyük bir ekrana sahip.xpPhone 2’nin İntel Atom 1,6 Ghz işlemcisi, 2 gb Ram, 112 gb dahili hafıza desteği sunuyor.

Ürünün bu özelliklere sahip olması haliyle kalın bir yapıya sahip olmasına neden oluyor.xpPhone 2 17.5 mm kalınlığında bir gövdesi var.Windows gibi köklü bir işletim sistemi kullanması uygulamalar açısından kendi alanında rakipsiz kılıyor.telefonun çıkış tarihi ve fiyati hakkında bilgi verilmedi.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

İntel İşlemcili ve Windows 8’li Akıllı Cep Telefonu xpPhone 2” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.