SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA VS S22 ULTRA Kamera Performansları

Merhaba, bugün Samsung Galaxy S23 Ultra‘nın kamera özelliklerini kullanarak, S22 Ultra ile karşılaştıracağım.

KAMERA

Öncelikle her iki telefonun da arka kamera kurulumu aynı: 108 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 10 MP telefoto kamera ve 10 MP periskop kamera. Ayrıca her ikisi de 100x Space Zoom ve lazer otofokus özelliğine sahip. Peki bu durumda nerede fark var?

SENSÖR

Fark aslında sensörlerde ve yazılımda gizli. S23 Ultra’nın ana kamerası daha büyük bir sensöre sahip: 1/1.28 inçlik sensör ile S22 Ultra’nın 1/1.33 inçlik sensörü arasında yaklaşık %15’lik bir fark var. Bu da daha fazla ışık alması ve daha iyi performans göstermesi anlamına geliyor.

Ayrıca, S23 Ultra’nın ana kamerası ISOCELL HP1 adlı yeni bir teknolojiye sahip. Bu teknoloji sayesinde, telefon 108 MP çözünürlükte fotoğraf çekerken pikselleri birleştirerek daha büyük pikseller oluşturuyor ve böylece daha az gürültülü ve daha net görüntüler elde ediyor.

S23 Ultra’nın diğer kameralarında da benzer iyileştirmeler var: ultra geniş açılı kamera daha geniş bir açı sunuyor (150 derece), telefoto kamera daha fazla optik yakınlaştırma yapıyor (5x) ve periskop kamera daha iyi görüntü sabitleme sağlıyor.

YAZILIM

Yazılım tarafında ise, S23 Ultra’nın en büyük avantajı Director’s View modu. Bu mod sayesinde kullanıcılar, hem ön hem de arka kameraları aynı anda kullanabiliyor ve ekranda dört farklı perspektif görebiliyorlar. Böylece profesyonel görünümlü videolar çekebiliyorlar.

SONUÇ

Samsung Galaxy S22 Ultra ve S23 Ultra’nın kameraları arasında önemli farklar var diyebiliriz. Ancak, gerçek hayatta nasıl performans göstereceklerini görmek için telefonları elde etmek gerekiyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.