Samsung Galaxy S4’e olan ilgi iPhone 5’i geçemedi

Samsung, geçtiğimiz hafta yeni Galaxy S4 için harika bir tanıtım etkinliği düzenlemişti.Etkinlik aynı zamanda YouTube kanalından da naklen tüm dünyada izlendi hemen ardından ilk 48 saatlik bir zaman zarfında alınan ön sipariş rekorunu kırmıştı.Peki ya? Samsung’un rakipleriyle ararasındaki durum nedir?

Samsung-Galaxy-S4-vs_iPhone-5-Display

Investing Analytics adlı yabancı analiz şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Galaxy S4’ün tanıtım etkinliğine yoğun ilgi gösterilmiş ancak bu ilgi, Apple’ın iPhone 5‘iyle kıyasla düşük seviyede kalmış.Şimdi biraz geriye dönüp hatırlayalım, geçen sene Eylül ayında iPhone 5’in yapılan tanıtım etkinliği çok konuşulmuş, satışa çıktığı ilk hafta 5 milyon satarak rekoru kırmıştı.

Aşağıdaki grafik tabloya göz attığımızda, İphone 5’in ve galaxy s4’ün Twitter’da ne kadar tweetlendiği görülüyor.Galaxy S4’ün il görücüye çıktığı günün raporu 440 bin civarı iken iPhone 5’in ise 2.5 milyon olduğu açıkça görülmekte.

iphone_5_vs_samsung galaxy s4_analytics

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Samsung Galaxy S4’e olan ilgi iPhone 5’i geçemedi” konusunda Bir Fikir

  1. Pek gerçekçi gelmedi, iphone5 donanım açısından s4 ün yanından bile geçemiyor 🙂

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.