Samsung 2012’de telefonlar için tam gün pil ömrü vaat ediyor

Samsung‘un 2012 yılında gerçekleştireceği yeniliklerinde biri, tam gün pil ömrü vaat eden bataryaları piyasaya sürecek olması.

 

Akıllı bir 3D telefona sahipseniz gün boyunca şarj bir problem olabilir.Samsung tam gün pil ömrü vaat eden bataryasıyla bu durumu değiştirmeye oldukça kararlı.

 

Günümüzde ekipman üreticileri ile büyük bir sorun teşkil eden ekranları daha büyük, işlemcileri hızlı ve daha ince bir tasarıma sahip olmalarıdır.

 

CES 2012 fuarında Samsung ürün inovasyonu başkan yardımcısı Kevin Packingham ”pil ömrü konusunda kaygılarım var” dedi.Günümüzde 3G, Wi-Fi gibi sinyallen çalışan özellikler hemen hemen her telefonda bulunuyor bu da haliyle telefonun olduğundan fazla güç tüketmesine neden olmaktadır.Güney Kore’li elektronik devi Samsung’un 2012 yılında akıllı telefonlarının bataryaları için vaat ettiği ”tam gün pil ömrü” ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 

Bu yeni yaklaşım orta derecede pil ömrünü uzatmak olsa da, mobil oyun tutkunları için pek yardımcı olamayacak.Biz kağıt inceliğinde pil yerine daha kalın bir cihaz tercih ederdim.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “Samsung 2012’de telefonlar için tam gün pil ömrü vaat ediyor

  • 31 Ocak 2012 tarihinde, saat 19:53
    Permalink

    Samsung gün geçtikçe kendini yeniliyor. Artık nokia devri kapanıyor herhalde.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: