Samsung cihaz servis takibi nasıl yapılır?

>>>Samsung ürün kaydı oluşturma ve servis talebi gönderme nasıl yapılır?

Samsung cihazınızı herhangi bir sorun için resmi servis merkezlerinden birine verdiyseniz bu yazımız sizin için. Cihazı servise teslim ettikten sonra servis fişi üzerinde bulunan “Müşteri No“, “İş Emri No” yazan kısımdaki numaraları buradaki websitesine girerek cihazın o anki servis durumunu görüntüleyebilirsiniz.

İş emri no yazan kısım takip numaranızdır. Bu numara aynı zamanda cep telefonunuza sms olarak gönderilir. Kullanıcıların sıklıkla karşılaştıkları cihaz problemlerine karşı bazı bilgileri önceden bilmeleri yarar sağlayacaktır.

1- Kişisel verilerinizi yedekleyin

Cihazınızı servise getirmeden önce dikkat etmeniz gereken birinci husus veri yedeklemesi. Kişisel verilerinizi (fotoğraf, video,müzik döküman v.s) bir yedekleme uygulaması aracılığıyla yedeklemeniz gerekir. Fotoğraf ve video için Google Photos uygulaması Wi-Fi ağını kullanarak sizin için bunu yapıyor. Müzik ve diğer veriler için harici bir diski veya bilgisayarınızın veri bölümünü kullanabilirsiniz.

2- Şarj Yüzde Problemi

Bu sorun genellikle anakart yüzünden olabilir. Servise cihazınızı götürmeden önce orijinal Samsung şarj cihazınızı da getirin zira servis görevlilerinin işlem yapabilmesi için şarj cihazınıza ihtiyacı var. Şarj cihazınızı getirmemeniz takdirde cihaz için servis çalışması başlamayacaktır.

3- Cihaz Faturası

Bazı durumlarda Samsung servis görevlileri cihazınızın faturasını isteyebiliyor. Garanti dahili cihazları tam garanti tarihi saptamaları için bu gerekli.

Başarı Teknik Servis Arızalı Cihaz Takibi

Arızalı cihazınızı Başarı teknik servislerinden birine verdiyseniz buradan durumunu kontrol edebilirsiniz.

KVK Teknik Servis Cihaz Takibi

KVK garantili Samsung cihazlar için buradan “IMEI-Form No” bölümlerini doldurarak servis takibini yapabilirsiniz.

Arvato Teleservice Samsung Cihaz Servis Takibi

Teleservice firmasına verdiğiniz cihazınızı www.teleservice.com.tr adresinden takip edebilirsiniz. Durumunu sorgulamak istediğiniz cihazın iş emri no ve seri numarasını girerek bilgi alın.

Genpa Teknik Servis Cihaz Takibi

Genpa yetkili teknik servisindeki cihazın durumunu öğrenmek için www.genpa.com.tr internet sitesine girerek IMEI ve servis numarasını girerek bilgi alabilirsiniz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: