Sony Ericsson Artık Sadece Sony

Cep telefonu piyasasına ilk giren markalardan olan Ericsson sonrasında elektronik devi ile birleşerek Sony Ericsson markasıyla cihaz üretmeye devam etmişti. A1018 – T10 gibi markaları hayatımızın bir dönemimde kullanmış olduğumuzu düşünürsek Ericsson cep telefonu sektörüne büyük hizmetlerde bulunmuş bir markadır. Şimdi bu marka piyasadaki çoğu markadan önce bu sektöre adım atmasına rağmen cep telefonu sektöründen elini çekiyor. Son olarak Ekim ayında Sony tarafından %50 si alınan Sony Ericsson markası 2012 yılının ortalarına doğru Sony markası ile akıllı telefon teknolojisine giriş yapması bekleniyor. Ericsson un ismi piyasada son olarak Sony Ericsson Nozomi ile anılacak. Cihazın 2012 de World Congress de tanıtılması planlanıyor.

Şirket uzmanları tarafından yapılan açıklamaya göre Sony 2012 yılından itibaren cep telefonu piyasasına odaklanacak. Piyasadaki özellikle akıllı telefon kategorisinde iddialı gelecek olan Sony İphone ve Samsung un yerlerine göz dikmiş durumda. Akıllı telefon piyasasında sürekli yatırım yapacaklarını ileten Sony yetkililerinden alınan bilgiye göre şirket piyasaya tek telefonla çıkmayı değil aynı anda birden fazla telefonla çıkarak marka kalıcılığını desteklemesi planlanıyor. İleride farklı markaları da bu sektörde görebiliriz.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

3 thoughts on “Sony Ericsson Artık Sadece Sony

 • 07 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:52
  Permalink

  Sony Ericsson ismi bana itici geliyordu yeni ismi Sony daha ilgi çekici olcağa benziyor. Sony Ericsson bunun dışında ilgi çekici telefonlar çıkartamıyordu isim değişikliği kalite artışına sebep olabilir.

  Yanıtla
  • 16 Şubat 2013 tarihinde, saat 12:44
   Permalink

   SONY eskiden iyiydi ericsson da ilk gözağrımız bi imaj yenilemeleri gerekiyor hakikaten TEknolojinin SONY (SONi) gelmez ama ..

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: