Avea’dan Sözlük Servisi

Günümüzde dil öğrenmek zorunlu hale gelmiştir. Artık gerek iş hayatımızda gerekse internet kullanımı yaparken en büyük yardımcılarımız çevirici programlardır. İleri teknoloji telefonlarda birçok yazılımı olan çevirici programların yanı sıra Kullanıcılarının bu ihtiyaçlarına duyarsız kalmamak için Avea, yeni bir hizmete daha imza atıyor.  Avea,  Sözlük Servisi ile cepte sözlük uygulamasını hayata geçiriyor.

Uygulamada şu anda sadece üç dilden ( Fransızca-Almanca ve İngilizce ) Türkçe’ye veya Türkçe’den üç dilden istenilene çeviri hizmeti yapılacaktır. Yetkiler bu dil seçeneklerin taleplere göre artabileceğini başlangıç da günlük ortalama 500 kişinin bu hizmeti kullanmasını planladıklarını iletiyorlar. Sözlük Servisinin kullanımı ise çok kolay, çevrilecek olan kelime yazılarak bir boşluk bırakıp Almanca için ALM, Fransızca için FR, İngilizce için ING kodlarını yazarak 7171’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. (OYUN ING, OYUN ALM gibi)

26.11.2011 tarihinde hizmete giren uygulamanın ücretlendirmesi her başarılı sorgu başına 0,99 TL’dir. Ücret konusunu fazla bulan kullanıcıların Avea’nın bu hizmetini ne kadar kullanacakları merakla bekleniyor.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.