Ezio İstanbul’da AC Revelations

Oyun yapımcılarının devamı gelen bir oyunda kalite çizgisini tutturması çok zordur. Oyun severler tarafından her yeni versiyon bir önceki versiyonla ve rakipleriyle kıyaslanır. Bu kaliteyi tutturmayı başaran oyunların arasında şüphesiz AC (Assassins Creed) gelmektedir. Serinin son oyunu olan Assassins Creed Revelations da macera Ezio ile devam ediyor.

Oyun ilk izlenim olarak Brotherhood’un gölgesinde kalacak gibi düşünülse de görsel olarak daha da geliştirilen karakterlerimiz bu seride İstanbul’dalar. Osmanlıyı her zamanki düşmanları tapınak şövalyelerinden korumaya çalışan Ezio yine çatılardan atlayacak, bulmacaları çözecek ve düşmanlarını birbirinden farklı silahlarla etkisiz hale getirecektir. Bu aksiyonlarda Ezio’yu yönlendirirken İstanbul’un essiz güzelliğinde tarihsel bir maceraya çıkacaksınız. Oyunda İstanbul aynı zamanda Constantine olarak adlandırılıyor. 13-17 saat arasında bir oyun süresine sahip olan senaryo 2. Beyazıt döneminde başlıyor, oyunda ilerledikçe Yavuz Sultan Selim’in tahta çıkmasında rol oynuyorsunuz. Çıktığı andan itibaren çok satan oyunlar sıralamasına giren oyunun yeni versiyonu için Ubisoft şimdiden çalışmalara başlamış. AC serisi daha uzun zaman eğlenceli dakikalar yaratacağa benziyor.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

10 thoughts on “Ezio İstanbul’da AC Revelations

 • 04 Ağustos 2012 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  istanbul oyunu renklendirir :)

  Yanıtla
 • 03 Nisan 2012 tarihinde, saat 09:40
  Permalink

  constantine nin oyuna dahil edilmesi çok güzel olmuş :)

  Yanıtla
 • 08 Mart 2012 tarihinde, saat 13:13
  Permalink

  İstanbul’un (Constantin) oyuna dahil edilmesi gerçekten çok güzel.

  Yanıtla
 • 23 Şubat 2012 tarihinde, saat 01:52
  Permalink

  eski oyununu bitirdim simdide bunu satin aldim ama daha baslayamadim, istanbulu yapmislar resmen cok super ya

  Yanıtla
 • 03 Şubat 2012 tarihinde, saat 19:25
  Permalink

  Assassins Creed Revelations oynadım bitirdimde ama bu kadar kısa sürede bitecegini hiç beklemezdim daha uzun soluklu beklıyordum ben sadece aslında görevleri yaptım işaretli olan haritada başka gizli görevlerde vardır mutlak dikkat etmedim teşşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 28 Ocak 2012 tarihinde, saat 10:53
  Permalink

  inş.güzel bir oyun olur sıkıldık artık diğer oyunlardan güzel bir savaş oyunu kullanıcılara heyecan verir diye düşünüyorym

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: