Blackberry Torch 9800’e Format Nasıl Atılır?

Merhabalar değerli takipçilerimiz bu konumuzda BlackBerry Torch 9800 isimli cihaza nasıl formatlama yapacağınızı anlatacağız.

  1. Basit formatlama,

Basit formatlama ile cihazınızdan hiçbirşey silinmez.Uygulaması da gayet kolaydır.

Bu yönergeleri takip edin, >seçenekler>güvenlik seçenekleri>genel ayarlar>cihazı sıfırlaya tıklayın.

Bir diğer yöntem ise Hard Format olarakta bilinen telefonun tümüyle sıfırlanmasıdır,

2.  Tam formatlama (Bu işlemi yapmadan önce resim, video,müzik v.b cihazınızda depoladığınız tüm verilerin yedeklerini alınız) ,

Delete tuşu + Alt tuşu + sağ Shift tuşuna basılı tutun.Bu işlem birkaç dakika sürebilir.Bu süre zarfında parmaklarınızı tuşlardan almayın.Format işlemi bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.

Önemli uyarı: Bütün telefon formatlamalarında olduğu gibi bu işlemde de telefonun şarjı tam dolu olması gerekmektedir.Eğer şarjı tam dolu olmayıpta telefon kapanırsa ciddi hasar görebilir.

 © NovaCep.net

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Blackberry Torch 9800’e Format Nasıl Atılır?” konusunda Bir Fikir

  1. özellikle akıllı telefonlarda bu şarj sorununu yedek şarj olamadan çözemeyeceğiz sanırım , teşekkürler paylaşım için sağolun , başarılar …

  2. yaptım. telefon kendini kapattı , açtı fakat hiç birşey silinmedi ve format atılmadı…

  3. mrblar tlfn şarjı sürekli bitiyor ve bugun sarjdayken jvm error 517 reset die bi yazı çıkıyor napmalyım

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.