Dolap.com’dan Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dolap.com’dan ikinci el telefon alırken dikkat etmeniz önemli noktalar var. İlk önce Dolap nedir ondan başlayalım. Dolap.com ikinci el her türlü eşyanızı teklif usulü alıp ve satabileceğiniz bir alışveriş uygulaması. Tıpkı Sahibinden ve Letgo gibi. Şimdi uymanız gereken önemli noktaları maddeler halinde aşağıda sıralayalım.

  • Aradığınız telefonunun fotoğraflarını iyi inceleyin varsa farklı açılardan fotoğraflar yüklemesini satıcıdan rica edin.
  • Ürünün açıklama kısmını dikkatle okumakta fayda var çünkü satıcı cihazın eksiklerinin hepsini yazmamış olabilir bu durumda soru&cevap kısmına aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Örneğin: klon imei mi? yasal mı?
  • Satıcının değerlendirme puanına aldanmayın. Ürün açıklamasına her şeyi yazmış olmayabilir. Bu durumda satın almadan yukarıda belirttiğimiz gibi sorularınızı sorun.
  • Bireysel satış yapan kullanıcıları tercih etmenizde fayda var.
  • Peki sipariş ettiğiniz telefon satıcının anlattığı gibi çıkmadı napacaksınız? Bu durumda Dolap uygulamasından “Aldıklarım” bölümüne girerek iade edeceğiniz ürünün sayfasına girin buradan “İade Talep Et” tıklayarak iade işlemini başlatın. Satıcının iade talebini yanıtlamak için 3 iş günü vardır. Eğer iade işlemine satıcının bir itirazı varsa bu sefer Dolap.com ekibi devreye girip 1 iş günü içerisinde talebi sonuçlandırıyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: