Nokia cep telefonumu nasıl yedeklerim?

Merhabalar, günümüzde akıllı cep telefonlarının artmasıyla hayatımıza birçok kolaylık geldi.Nokia’nın Symbian işletim sisteminin eski sürümlerinde yedekleme gibi önemli bir özellik yoktu, fakat şimdi yeni üretim telefonların hemen hepsinde telefonunuzdaki tüm verileri yedekleyebileceğiniz bir özellik bulunmakta.

Peki yedeklemeyi telefonumda nasıl yapabilirim diye sorarsanız bunun iki yolu vardır.Birincisi telefonunuzun menüsünden Uygulamalar>Ofis>Dosya Yön.>Yedekleye girin seçeneklerden Şimdi Yedekleye tıklayın işlem sonlanana kadar bekleyin.Yedeğiniz oluşturuldu herhangi bir sorun olduğunda  yedeğinizi aynı menüden yükleyerek veri kaybınızı önlersiniz. *

 

İkinci yöntem ise bilsayarınızdaki Nokia Suite programıyla yedek almak.Bunun için bilgisayarınıza Nokia Suite’ın en son sürümü yüklü olmalıdır.Nokia Suite’i indirmek için tıklayın.

 

Programı indirip kurduktan sonra: telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın sonraki adımlar için aşağıdaki resimleri takip ediniz.

 

 Resimde görüldüğü gibi sol taraftaki ”Cihazı Yedekle” menüsüne girin.

”İleri” butonuna tıklayarak yedekleme işlemine gelin.

Bu işlemde dikkat etmemeiz gereken nokta oluşturulacak yedeğin bilgisayarda hangi klasöre kaydedileceği.Değiştir butonuna tıklayarak klasör konumunu ayarlayın.

 

Nokia bize burada son bir hatırlatma yapıyor.

Ve ”tamam’a” tıklayarak yedekleme işlemini başlatın.

Evet yedekleme işlemi başladı bu süre tahmini 10-15 dakika sürebilir (Telefondaki verinin büyüklüğüne göre bu süre değişebilir).

Yedekleme işlemi tamamlandı ”Son” butonuna tıklayrak Nokia Suite ana menüsüne geri dönebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuz yedeğin tümünü değilde örneğin: resimler, mesajlar, müzikleri tek tek bakıp istediklerinizi telefona geri yüklemek istiyorsanız bu konuyu okuyun.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Nokia cep telefonumu nasıl yedeklerim?” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.