Xiaomi Uygulama Reklamları Nasıl Kapatılır?

Xiaomi, kendi yapımı uygulamalarında reklam gösteriyor. Bu durumdan rahatsızsanız size adım adım bu reklamları nasıl kapatacağınızı anlatacağız. MİUİ sisteminde sırasıyla: Mi Music, Dosya Yöneticisi, Temalar, İndirilenler ve Güvenlik uygulamalarında reklamlar çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ilgiye dayalı reklamları da kapatabilirsiniz.

  1. İlgiye Dayalı Reklamlar (Kişiselleştirilmiş)

2. Temalar

Ayarlar>Şifreler&Güvenlik/Gizlilik/Reklam Hizmetleri/Kişiselleştirilmiş Reklam Önerileri buradaki tiki kapatıyoruz.

Temalar uygulamasına girin, sağ alt köşede mevcut olan profil simgesine tıklayın. Açılan menüden ayarlara girin daha sonra çıkan listede “Reklamları Göster” tikini kapatınız.

3. Dosya Yöneticisi

Dosya yöneticisine girin sol üst köşedeki üst üste üç çizgiye dokunun, açılan menüden ayarlara girin daha sonra hakkında kısmına dokunun bu sayfada yeralan “Öneriler” tikini kapatınız.

4. Müzik Uygulaması

Müzik uygulamasına girin daha sonra sol üst köşedeki liste simgesine tıklayın. Buradan Ayarlara girin hemen ardından gelişmiş ayarlara giriş yapın son olarakta “Reklamları Göster” tikini kapatın.

5. Güvenlik

Güvenlik uygulamasına girin sağ üst köşedeki ayarlar çarkına tıklayın sonra da çıkan listenin altlarına doğru “Öneriler” başlığı altındaki “Tavsiyeleri alın” kısmını kapatın. Güvenlik uygulamasındaki reklamlar kapatılsa bile önbellek temizleme esnasında çıkabiliyor.

6. İndirilenler

Son olarak İndirilenler uygulamasındaki reklamları kapatalım. “İndirilenler” uygulamasına girin sağ üst köşedeki üst üste 3 nokta işaretine tıklayın açılan menüden Ayarlara girin “Önerilen Reklamlar” buradaki tiki kapatın.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “Xiaomi Uygulama Reklamları Nasıl Kapatılır?

  • 26 Nisan 2022 tarihinde, saat 22:02
    Permalink

    Tüm yazılarınızın altında bir de video olsa bunun gibi çok daha iyi olur emeğinize sağlık.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: