Facebook Para Kazanma (2023)

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook‘tan para kazanan milyonlar var. Para kazanma yöntemlerinin çeşitlilik gösterdiği bu dev platformdan günümüz itibarıyla nasıl yararlanabileceğinizi anlatmak için bu yazıyı kaleme aldık.

Birinci yöntem video içi reklamlar yani “Canlı olmayan videolar için yayın içi reklamlar” bu reklam türünden kazanmak için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekiyor.

  1. 5000 takipçi
  2. 60 gün içinde, 60 bin dakika video görüntülenmesi
  3. En az aktif 5 video

Reels Reklamları

Yayın için reklam koşullarını sağlamış olup kullanmaya başlayanlar Reels reklamlarını da kullanmaya başlayabilirler. Reels reklamlarından kazanacağınız tutarlar video görüntülemesine göre artıyor.

Yukarıdaki yazdığımız para kazanma yöntemleri Facebook’un içerik üreticileri için hazırladığı ana kazanç yöntemleridir. Diğer kazanç modelleri şöyle; Markalı İçerik Etiketleme, Marka İşbirlikleri, Hayran Abonelikleri ve Yıldızlar

Markalı İçerik Etiketleme / Marka İşbirlikleri

Markalı içerik reklamları ile anlaşma yapabileceğiz markalarla ücretli ortaklıklar kurarak kazancınızı artırabiliyorsunuz.

Hayran Abonelikleri

YouTube’un Katıl sisteminin dengi olan hayran abonelikleriyle hayranlarınıza özel içerik sunarak aylık ücretli abone olmalarını sağlayabilirsiniz.

Yıldızlar

Facebook Yıldızlar, bir hayran bağış programı olarak düşünülebilir. Hayranlarınız beğendiği videolarınıza yıldız satın alarak size desteğini gösterebilir.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.