Twitter Mobil Türkiye İçin Aktif Durumda

Twitter, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cep telefonu kullanıcıları için  kısa mesaj sistemini aktif etti.Kısa mesaj sistemiyle cep telefonunuza Twitter’da durumunuz hakkında raporlar gönderiliyor örneğin: direkt mesajlar, retweet, veya birisi sizi takip ettiği an kısa mesajla bildirim alıyorsunuz.

Twitter Mobile
Twitter Mobile

Peki, cep telefonu numaramızı Twitter’da nasıl onaylatıyoruz? Aşağıdaki resimlerle devam edelim..

Twitter’a giriş yapın daha sonra sağ üst köşede bulunan tw_cark çark ikonuna tıklayarak “Ayarlar” kısmına girin.

Daha sonra Mobil‘e tıklayarak telefon numarası doğrulama ekranını açın.

tw_devices

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi telefon numaranızı ve operatörünüzü ilgili kısımlara girerek “Telefonumu etkinleştir” e tıklayın.

tw_mobile_verify

Telefonumu etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra gelen bilgi ekranından “GIT” yazıp 2555 kısa mesaj gönderin.

tw_mobile_verify-2Telefonunuz birkaç saniye içerisinden sistem tarafında etkinleştirilip şu mesajı alacaksınız: “Telefonunuz etkinleştirildi! Kısa mesaj yoluyla Twitter ile yapabileceğin her şeyi gözden geçirmek için YARDIM yaz gönder.Çıkmak için DUR yaz gönder.Standart mesaj ücretleri geçerli.”

Twitter’ı akıllı cep telefonunuz üzerinden kullanmak için uygulamasını indirin.iOS, Symbian, Android, BlackBerry gibi platformlara göre Twitter uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Twitter Mobil Türkiye İçin Aktif Durumda” konusunda Bir Fikir

  1. Gökçek kadar olmasa da bizler de twitter kullanmayı seviyoruz tabiyki,teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.