Twitter Türkçe Çeviri Yapacak…

Twitter’ın dünyada 175 milyon kullanıcısı var.Günde 130 milyon twett atılıyor.Türkiye’de sosyal ağlarla ilgili araştırmaya göre en çok vakit geçirilen 3. sosyal ağ.

Türkiye’de 3 milyona yakın kullanııcısı olduğu belirtilen internet dünyasının kısa mesaj servisi Twitter, çeviri hizmeti verdiği dillerin arasına Türkiye’yi de katıyor.Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde konuşan Twitter’ın İcra Kurulu Başkanı Dick Costolo;Türkçe , rusça ve Endozya dilinde çeviri hizmeti vereceklerini açıkladı.Çin’de ve birkaç ülkede yasaklamalar konusuna da değinen Costolo, Tunus ve Mısır’daki olaylara sosyal medyanın etkisine dikkat çekti.Costolo, ”Mısır ve Tunus gibi ülkelerde kullanıcılara önemli destek olduk.Arapça ve diğer dillerde de destek vermek istiyoruz.Ancak Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri için Twitter kısa mesajla da hizmet veriyor” diye konuştu.

Satış sadece söylenti
Twitter kullanıcılarının yüzde 40’ının mobil cihazlardan mesaj gönderdiği ve yine yüzde 50’sinin birden fazla platformdan mesajlarını paylaştığını açıklayan Costolo, ”Şirketin en önemli hedefi bu iletişimi sürekli kılmak.Günde 130 milyon Tweets kullanımı var” dedi.Facebook veya Google tarafından satın alınacağı konusunda çıkan haberleri yorumlayan Costolo, ”İnsanlar bu tür haberlerde altına mutlaka rakam yazmak ister.Bunlar sadece söylenti” demekle yetindi.

Kaynak:Necla Dalan

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: