Ücretsizce Kendi Forumunuzu Kurun

Merhaba,

bugün sizlere kolayca ve hiçbir bilgi bilmeden ücretsizce forum kurmayı öğreteceğim.

Öncelikle forum nedir ?
Forum birden fazla kişilerin kişiler arası iletişim kurması ve video,resim,yazı vb. materyaller paylaşmasıdır.Sanırsam çoğu kişi forum nedir biliyordur.Çoğu forumda da  mesajlar,konular ve içerikler paylaşmışsınızdır.Peki neden siz kendi formunuzu kurup yönetmiyorsunuz ? Eğer kendinize güveniyor ve forumda ki adaleti sağlayacağınızı düşünyorsanız hadi beraber forum kuralım.

En baş güzel bir konu seçelim.Formumuzun ana konusu ne olacak , neler paylaşacaklar ?
Genel olarak çoğu kişi genel içerikli forumlar kurarlar.Resimden tutun ödelere kadar,oyunlara kadar,programlara kadar.Ama tabi ki biz ücretsizce kuracaz ve genel içerikli forumlar çok zor tutulur hele ki sosyal ağ siteleri çıktıntan sonra.En iyisi sizin sevdiğiniz bir konu olmalı.Oyun,program,tasarım veya webmaster forumu olabilir.Saten en çok ilgi görenlerde webmaster forumları ve warez forumlardır.Herneyse asıl konumuzuda bulduktan sonra güzel bir tema bulalım.Unutmayın ne kadar güzel ve gözü yormuyan bir tasarımınız olursa ziyaretçiler o kadar memnun kalır.Bizim kuracağımız Mybb tabanlı forum olacağından size önerim mybbtema.net ve mybbturk.com siteleridir.Tabi Google’den aratarak da tema bulabilirsiniz o size kalmış birşey.

Bunlarda tamam ben forumumu kurmak istiyorum diyorsanız anlatıma geçelim.

En baş 10tl.net sitesine gideceğiz.Siteye girince sol üst kısımda “Ana Menü” bölümü olacak.Ordan “Forum Aç”ı seçelim.

“Forum Aç” dedikten sonra önümüze bir forum çıkacaktır.Burayıda bilgilerimize göre dolduralım.

 

Ve en sonunda forumumuz kurulacaktır.Üst kısımdan giriş yaparak forumumuza girebiliriz.Şimdi en zor kısımlar kaldı.Seçtiğimiz konuya göre kategorileri oluşturalım.Bulduğumuz temayı yükleyelim ve biraz kimyon biraz çeşni bu iş tamamdır 🙂 Küçük ayrıntılarda tamamlandığında sitemize güzel ve ilgi çekici konular yazmalıyız.Üye toplamalıyız ve arttırmalıyız.Unutmayın vazgeçerseniz bu iş başlamadan biter.İyi kişileri yönetici olarak atayın ve onlarla beraber yani daha fazla kişiyle forum yönetmek daha kolay olur.İşi büyülttük den sonra artık ücretli domain’e geçme zamanı geldi.Unutmayın ücretsizce kurulmuş bir siteyi herkes yapabilir siz fark yaratmalısınız.Ayreten güzel bir isim bulmalısınız.Güzel isim insanı cezbeder ve merakından siteye bakmak ister.

Çoğu şey tamamlandı artık para kazanma zamanı.
Bir siteden para kazanmak istiyorsanız ziyaretçisi çok olmalı.Ayrıetten her tarafa reklam alıp içeriği de mahfetmeyin.Küçük bir banner alsanız bile size yeter.Genel olarak Google Adsense ve Adhood en çok tutulan reklam şirketleridir.Artık internet ticaretine atıldınız.

 

Unutmayın öncelikle ücretsiz siteler açarak kendinizi geliştirin sonra paralı işlerle uğraşın.

 

Ücretsizce Kendi Forumunuzu Kurun” konusunda Bir Fikir

  1. merhaba bende kendi formumumu ücretsiz olarak kurmak istiyordum. fakat bu konu hakkında görsel ile anlatımda lazım diye düşünüyorum video da olabilir aslında ilerleyen dönemlerde paylaşırsanız sevinirim. sitenizi sık sık ziyaret ediyorum gerçekten çok faydalı yazılar ve yorumlar bulabiliyorum. teşekkürler tekrardan

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.