Kim demiş Symbian öldü diye!

Symbian 2011 yılına hızlı girecek.
Symbian öldü, devir Android ve iOS devri mi diyorsunuz O kadar da iddialı konuşmayın!

Nokia 2011 yılında Symbian işletim sisteminden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Pekin’deki Mobil İnternet Konferansı’nda yapılan açıklamalara göre; Symbian önümüzdeki 12 ya da 15 ay içerisinde birçok değişiklik yaşayacak.
Açıklamalara göre Nokia, Symbian işletim sisteminin güncelleme sistemini değiştiriyor. Symbian artık daha sık ve önemli güncellemeler yaşayacak. 2011’in ilk çeyreğinde çıkacak olan güncelleme 50 yeniliği de beraberinde getirecek. Bu yenilikler arasında da yeni bir tarayıcı ve göze daha hoş gelen bir kullanıcı ara yüzü olacak. İkinci ve üçüncü çeyrekte ise bu yenilikler geliştirilecek ve daha kullanıcı dostu bir ana ekran, ve güncelleştirilebilen HTML 5 tarayıcı olacak.
2011 yılı Nokia’nın donanım alanında yapacağı değişiklikleri de beraberinde getirecek. 1GHz işlemcili ve daha yüksek grafik güçlü telefonlar ikinci ve üçüncü çeyrekte Nokia severlerle buluşacak.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

2 thoughts on “Kim demiş Symbian öldü diye!

 • 20 Şubat 2013 tarihinde, saat 11:47
  Permalink

  Symbian’dan vazgeçmem çünkü en dayanıklısı symbian

  Yanıtla
 • 18 Şubat 2013 tarihinde, saat 09:59
  Permalink

  hadi 2011 ‘e hızlı girdi de 2013 deyiz hani nerde !!

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: