Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Öncelikle uçuş tarihinimizi belirlemeliyiz.Gideceğimiz tarihi önceden belirler isek bizim için avantajlı olacaktır. Eğer kısıtlı sınıftan bilet alırsanız, ya değişiklik yapma şansınız olmaz veya ceza ödeyerek ekstradan maliyetlere katlanırsınız.Özellikle promosyonlu biletlerde değişim bazı firmalarda yapılmıyor, yani bilet yanıyor.

Biletinizi erken alın. Uçuş tarihinizden üç ay önceki fiyat ile bir kaç gün öncesi alınan bilet fiyatları arasında ciddi fark olacaktır. Erken karar verip hızla rezervasyon yapın ve arkasından da bileti satın alın. Unutmayın, bilet fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artar.Çünkü uçaktaki doluluk orani artacaktır ve ne kadar artara yoğunluk fiyatı da o kadar pahalanacaktır.Bundan dolayı yakın tarihli biletler her zaman daha pahalı olur.

  İstisna olarak düşünürsek bazı son dakika biletleride çok ucuza satılır.Örneğin hava alanına gidersiniz, ilk uçakları kontrol edersiniz , uçaklarda eğer boş koltuk kaldıysa , o firma koltuk boş gitmesin diye size çok ucuza bilet satışı yapabilir , tabi bu her yolcu için bir risktir.Çünkü bu biletleri her zaman bulamayabiliriz.

Yurt dışı uçak biletleri normale göre daha pahalıdır özellikle de tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor. Hattına göre değişmekle birlikte genellikle yaz sezonu sonrasında sonbahar, şubat tatili sonrasındaki ilk bahar ayları doluluk oranları daha düşük.

İnternet’ten fiyat araştırması yapın. Bazı havayolu şirketleri, yolcularına önce İnternet sitesine yönlendiriyor. Amaç yolcuların siteyi kullanmalarını özendirmek. Bazen sitede havayolunun vereceği fiyattan çok daha ucuz seçenekler ortaya çıkabiliyor. Yakaladığınız fırsatı kaçırmayın ve satın alma işlemini hemen yapmamız gerekir.

   Ekonomi sınıfı biletleri alamya özen gösterelim.Çünkü Business Class olan koltukar , ekonomiye göre 2-3 kat daha pahalı olur.İnternetten biletimizi alırken öncedne koltuk seçmeyelim , hava alanına gittiğimzde check-in yaparken koltuk seçelim ,internetten yapılan çekinlerde koltuk ücreti olarak artı bir ücet alınıyor.

   Türkiye’den en çok yurt dışı uçuşunun yapıldığı ülkekerden biri vatandaşlarımızın nüfusunun çok olduğu Almanya’ya ön plana çıkıyor.Almanya için de hem ülkemizden belli başlı hava yolu şirketleri hemde, Lufthansa Hava Yolu Biletleri satışa sunuluyor.

   Erkenden davranıp , yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerimizi almalıyız. Sonradan bilet bulmak bizim için hem zor, hemde çok daha pahalıya patlayabilir.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.