Bilgi ve Dünya Geniş Bakış

 

Öncelikle hepimiz biliyoruzki her insan hayallerini ulaşabilmeli ki, başarılı olsun…Kullandığımız teknoloji harikası Bilgisayarlar,Cep Telefonları Vb. araçlar bilgiye ulaşmamızı saglıyor. Ulaşmak İstedigimiz bilgilere internette bulabiliyoruz. Bu durumda tekoloji ve internet vazgeçilmez hale geliyor.

 

Teknoloji insanlara çok yüksek bir şekilde güç katıyor bu güçlenmeden dolayı da bazen hükümetler kendi halklarıyla ve büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar.
Global platformların varoluşunun sebebi teknolojidir. Örneğin; Facebook,Twitter,Google gibi.. Bu platformlar’da her ülkeden milyonlarca kişi bilgi sahibi oluyor. Google, Apple, Facebook ’ un güçlü bir konumda olduğunu hepimiz biliyoruz ama bu durumun başlangıç mı son mu olduğunu hepimiz göreceğiz.
Google CEO’su Eric Schmidt gelecek hakkında yapay zekanın dünyayı kontrol edeceğine inanmadığını beş ila on sene içerisinde insan ve bilgisayarların ayrışacağını, insanların kendi işlerini iyi yapmayı sürdürürken, bilgisayarların ise kendi işlerini sıra dışı bir şekilde çok daha iyi sonuçlandıracağına inandığını söylüyor. Bu durumda bilgiye daha hızlı ve net ulaşağımzın göstegesidir. Ekonomiye de ciddi bir katkının sağlandığını düşünürsek Google başkanının söylediklerine itimat edebiliriz.
Mobil cihazların öneminin de farkında olmamız gerekiyor insanın bilgiye ulaşması için mobil cihazların bir zorunluluk olarak görülmesi gerekir. Büyük yazılımcılar, yazılımcılar için mobil cihazları gelecek olarak gösteriyor.

 

 

Novacep’te yazdığım ilk makale de sizlere dünyada bilginin gelişimi ve gelişeceğine dair kısa bir bilgi verdim bir sonraki yazımda daha geniş olarak ele alacağım..

 

Okan Demirkaya

Kendi halinde işletmeci.. Yazar olmaya hevesli.. Microsoft açık akademi öğrencisi..

12 thoughts on “Bilgi ve Dünya Geniş Bakış

  • 13 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:12
    Permalink

    Değişik bir açıdan yorumlamışsınız. Yazınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: