iPhone 4S Siri Sayesinde Veri Kullanımını 2 Katına Çıkardı


iPhone 5 in piyasaya sürülmesi beklenirken sürpriz bir şekilde apple iPhone 4S i çıkardı. Yapılan araştırmalar sonucunda iPhone un 4S modelinin veri aktarımının oldukça yoğun olduğu ortaya çıktı. İçerisinde barındırdığı siri başta olmak üzere kullandığı uygulamaların birçoğu sık sık günceleme gereksiniminden dolayı internete bağlanma ihtiyacı duyuyor.

 

Dolayısıyla iPhone 4S daha önceki iPhone modellerine göre (iPhone 4 ve iPhone 3GS) 2 kat daha fazla veri tüketimi yapıyor. Birkaç aydır piyasada olan iPhone 4S i birçok kullanıcı internet paketiyle kullanıyor. Zaten internet paketi olmadan iPhone 4S kullanmak demek baya kabarık bir fatura demek. Kullanıcı yönünden kötü bir durum olsa da operatörler tarafından oldukça memnunluk verici bir durum bu.

 

Bu durum ülkemiz için de geçerli. Bir dönemler bağlantı paketleri ile ilgili fazla kampanya yapmayan operatörler, şimdilerde internet üzerine birçok ürün ve kampanya ortaya çıkarmış durumda. Ancak bu uygulamalar yazılımsal olmasından dolayı giderilebilir. İnternet paketi olmayan kişiler için bu durum çok fazla fatura ödemeye sebep olur. Bu Apple ın bağlantıyı kısıtlayan bir yama yayınlamasıyla ortadan kalkabilir. Ancak Apple dan şu anda böyle bir açıklama gelmiş değil.

Bu yazı misafir blogcu olarak hukuki çeviri,medikal çeviri, websitesi çevirisi gibi alanlarda uzman çeviri şirketi http://www.onlinetercumanlik.com tarafından derlenmiştir.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “iPhone 4S Siri Sayesinde Veri Kullanımını 2 Katına Çıkardı

  • 31 Mart 2012 tarihinde, saat 18:59
    Permalink

    This is cool!

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: