ARM 2. Kuşak T-600 Serisi Grafik İşlemcilerini Duyurdu


Cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için tasarladığı işlemciler ile bu pazarda neredeyse rakipsiz olan ARM, şimdi de bu pazarda kullanılan GPU’larda en büyük rakipleri olan Imagination ve Nvidia’nın önüne geçebilmek için cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için geliştirdiği yeni ekran kartlarını duyurdu.

Kod adı Midgard olan ve T-600 adı altında satışa sunulacak yeni seri grafik işlemcilerinde salt grafik performansı için optimize edilmiş ürünler olacağı gibi GPU destekli uygulama hızlandırmaya verilen desteğin artırıldığı yeni kartlar da olacak. T-600 serisi aynı zaman da unified shader mimarisi kullanan ilk Mali grafik işlemci kuşağı olacak.
ARM’ın basın açıklamasına göre aynı yonga alanında %50 daha fazla performans ve enerji verimliliği sağlayacak olan T-600 serisi modeline göre 8 çekirdeğe kadar destek verecek. Daha birinci kuşak T-600 grafik işlemcisini kullanan cep telefonlarının bile piyasada olmadığı ve 2012’nin sonlarına doğru çıkacağı düşünülecek olursa ARM ekibinin tıpkı işlemci piyasasında olduğu gibi grafik kartı piyasasında liderliği ele geçirmek için son derece sıkı çalıştığı ortada.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “ARM 2. Kuşak T-600 Serisi Grafik İşlemcilerini Duyurdu

  • 08 Ekim 2012 tarihinde, saat 12:03
    Permalink

    Şuana kadar gördüğüm en iyi grafik işlemci diyebilirim.Her sene 1 adet alırım ve bu aldıklarımın en iyisi.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: