Yaklaşan Qualcomm MSM8960 GPU’nun benchmark skoru

Qualcomm çıkması yaklaşan 28 nm tabanlı Snapdragon kod adı Krait olan işlemcinin bu yıl sonu piyasaya çıkması bekleniyor.Ancak kimliği belirsiz bir aygıtta NenaMark 2 benchmark skoru basına sızdırıldı.

 

Bu aygıt tahminen sadece bir referans birimi olan Adreno 225 grafik arabirimi ile MSM8960 işlemciyi çalıştıran bir cihaz.Bu cihaz, 1024 x 600 piksel ekran çözünürlüğünde bir tablet olmasına rağmen, NenaMark 2 54,90 skoru oldukça etkileyici bir puan.

 

Bu sayıyı perspektif koymak için, aynı kriterle çalışan Galaxy II puanıyla karşılaştırdık.Galaxy II bu durumda, Mali-400 GPU 800 x 480 piksel ekran çözünürlüğünde 46.2 puan almayı başardı.Krait işlemcisi, daha yüksel çözünürlükteki ekran üzerinde çalıştığını gözönünde bulundurursak alınan bu puan daha da önem kazanır.

 

Qualcomm referans birimi daha fazla puan almak için yardımcı olabilir.Bu test Android 4.0.3 ile yapıldı.Mali 400 sadece Apple A5 işlemci veya Nvidia’nın Tegra 3 gölgesinde piyasada bulunan en güçlü GPU birimidir.

 

Yeni Krait işlemci grafik performansı açısından iyi bir performans elde ediyor.Gelecekte nasıl işlemcilerin çıkacağını zaman gösterecek.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “Yaklaşan Qualcomm MSM8960 GPU’nun benchmark skoru

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: